امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153985
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۳۵
تعداد بازدید: 272
به گزارش «پیروان مــوعــود»، مصطفی اسلام، امام مسجد اسپرینگ فیلد از حضور مسلمانان در مسجد ابراز رضایت کرده و می‌گوید: ما می‌خواهیم چهره واقعی اسلام ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، مصطفی اسلام، امام مسجد اسپرینگ فیلد از حضور مسلمانان در مسجد ابراز رضایت کرده و می‌گوید: ما می‌خواهیم چهره واقعی اسلام را ارائه دهیم، زیرا علاقه زیادی به مردم جامعه‌ خود داشته و می‌خواهیم اتفاقات خوبی برای مردم شهرمان بیافتد.

 مسئولان مسجدی در شهر اسپرینگ فیلد در ایالت ایلینویز در آمریکا قصد دارند در سال 2016 با هدف ارائه معنای واقعی اسلام در جامعه، برنامه‌های مذهبی خود را گسترش دهند. اعضای مسجد در شهر اسپرینگ فیلد سال‌هاست که با برگزاری مراسم و اعیاد مذهبی، حضور برجسته‌ای در جامعه داشته‌اند.

مسجد النور در سال 2009 تحت بازسازی گسترده‌ای قرار گرفت. در فاز بعدی بازسازی، متولیان مسجد قصد دارند بخش‌های مختلف ساختمان را ارتقاء دهند که شامل رنگ آمیزی‌های خارجی مسجد، نصب گنبد جدید، اضافه کردن بخش شیب دار برای صندلی‌های چرخ‌دار و افزودن یک سرویس بهداشتی جدید با قابلیت استفاده افراد معلول می‌باشد. اعضای مسجد قصد دارند با جمع آوری کمک‌های مالی، بازسازی مسجد را در بهار آغاز کنند. آن‌ها در فازهای بعدی قصد دارند شعبه مراقبت از سالمندان و نگهداری از کودکان را به مسجد اضافه کنند.

علاوه بر بازسازی، متولیان مسجد ماهی یک بار با برگزاری برنامه‌های سخنرانی، اطلاعات مفیدی در اختیار مسلمانان قرار دهند. نزدیک به 90 تن از مسلمانان از شهرهای سین سیناتی، دیتون و کلوبوس برای شرکت در این سخنرانی‌ها، به این مسجد سفر می‌کنند.

معرفی اسلام واقعی هدف مسئولان مسجد است

مصطفی اسلام، امام جمعه این مسجد از حضور مسلمانان در مسجد ابراز رضایت کرده و می‌گوید: ما می‌خواهیم چهره واقعی اسلام را ارائه دهیم، زیرا علاقه زیادی به مردم جامعه‌ خود داشته و می‌خواهیم اتفاقات خوبی برای مردم شهرمان بیافتد.

او در ادامه می‌گوید: موضوع سخنرانی‌ها درک بهتر از اسلام بوده است و معمولا مردم با ذهن باز و روشنفکری به اینجا آمده و سئوالات خوبی پرسیده می‌شود و افرادی که ایده‌های منفی دارند حضور پیدا نمی‌کنند.

اسلام با خشونت و کشتن بی گناهان مخالف است

امام جمعه این مسجد، درباره افراط‌گرایان و گروه‌های داعشی نیز گفت: ما می‌خواهیم به جامعه نشان دهیم که اعمال شبه نظامیان تروریستی ربطی به اعتقادات اسلامی و پیروان دین ما ندارد. آنچه امروزه به نام اسلام تبلیغ می‌شود توسط یک گروه بسیار بسیار کوچک از اسلام انجام شده و اسلام خشونت و کشتن بی‌گناهان را تایید نمی‌کند.

او در ادامه گفت: نادانی از همه چیز بدتر است و مردم از آنچه نمی‌دانند وحشت می‌کنند.

این سخنرانی‌ها در سال 2016 نیز ادامه خواهند داشت و آن‌ها درنظر دارند به موضوعاتی چون اعتیاد به مواد مخدر، سلامت روانی، اقتصاد، ازدواج و مشکلات جوانان بپردازند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار