امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۳:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 153995
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۱:۰۹
تعداد بازدید: 228
به گزارش «پیروان مــوعــود»، انتساب عملیات ربودن صیادان کشور قطر در بیابان های وسیع عراق به کتائب حزب الله، با واکنش جریان های سیاسی عراق روبه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، انتساب عملیات ربودن صیادان کشور قطر در بیابان های وسیع عراق به کتائب حزب الله، با واکنش جریان های سیاسی عراق روبه رو شد و آن را یک بازی طراحی شده سعودی، قطری برای فراهم کردن زمینه دخالت در عراق توصیف کردند.

«علی الیاسری» دبیرکل سرایا الخراسانی از گروه های قدرتمند الحشد الشعبی در واکنش به تلاش کشورهای عرب منطقه جهت متهم کردن حزب الله عراق به ربودن صیادان قطری، گفت: این اقدام همزمان با اعلام تشکیل ائتلاف به اصطلاح اسلامی ضد داعش، یک بازی قطری - سعودی در چارچوب تخریب و تضعیف مقاومت اسلامی و الحشدالشعبی است که از هنگام عملیات آزاد سازی تکریت در مارس گذشته شروع شده است.

این فرمانده الحشدالشعبی، این اتهام ها را رد کرد و گفت: عربستان و قطر که مدعی عدم دخالت در امور داخلی عراق هستند، با این نقشه در حال طراحی توطئه ای برای دخالت در عراق هستند.
وی متهم کردن یکی از گروه های الحشد الشعبی را امری دور از انتظار ندانست و گفت: با پیروزی های بزرگ و پی درپی الحشد الشعبی در جبهه های نبرد انتظار چنین حرکتی را از سوی کشورهای عرب منطقه داشتیم.

الیاسری تصریح کرد: آنها تلاش می کنند نقش الحشد الشعبی را کم رنگ و حضور این جریان مردمی اصیل را در صحنه نبرد با داعش تضعیف کنند و در این امر دچار توهم شده اند.
وی تاکید کرد: الحشد الشعبی نیرویی مردمی و در چارچوب قوانین عراق در صحنه حضور دارد و پیروز و سربلند خواهد ماند چون از خود ملت است.

رهبر سرایا الخراسانی با بیان اینکه پیروزی های بدست آمده حاصل حمایت و پشتیبانی ملت عراق و اعتماد ملی به الحشد الشعبی است، ادامه داد: آنها می خواهند این معادله را به هم بزنند و به همین دلیل اعتقاد داریم که طرح بحث ربودن صیادان قطری ، یک طراحی از سوی همین کشورهاست.
وی در عین حال گفت که اما دست آنان برای ملت عراق رو شده است. آنها با عوامل داخلی خود از هنگام عملیات تکریت که شایعه کردند، الحشد الشعبی خانه ها و مساجد را تخریب کرده و یخچال خانه های مردم را به سرقت برده اند!، تلاش خود را برای تخریب فرزندان عراق شروع کردند، اما امروز می بینیم که این حیله در الرمادی و الانبار جواب نداده است و دستشان رو شده است.
به گفته الیاسری، اکنون اهالی شهرهای سنی عراق، بویژه الانبار دریافته اند که اینها به کجا وصل هستند و به کدام طرف تمایل دارند و مردم عراق دیگر آگاه و بیدار شده اند و افراد وابسته و خائن به کشور را مانند علی حاتم سلیمان و متحدانش شناخته اند؛ همان ها که انبار را تحویل داعش دادند.
کتائب حزب الله عراق از جمله گروه های عراقی است که فعالیت هایش در چارچوب قوانین عراق و یک نیروی رسمی است و در نبرد با داعش درعراق، نقش غیرقابل انکاری دارد و قطری ها تلاش کرده اند که در ماجرای ربودن صیادان قطری در استان الانبار پای این گروه ضد تروریستی را به میان بکشند.

روز گذشته برخی رسانه های منطقه به نقل از یک دیپلمات عرب ادعا کردند که دولت عراق به قطر اطلاع داده که حزب الله عراق پشت ربودن صیادان قطری قرار دارد، اما غروب همین روز دولت عراق بلافاصله این موضوع را نفی کرد.
یک گروه مسلح، 16صیاد قطری را حدود 10 روز پیش در صحرای نجف واقع در جنوب شرق عراق ربود و هفته گذشته 9 نفر از آنها را آزاد کرد.

وزارت کشور عراق پیشتر اعلام کرده بود که صیادان قطری ربوده شده درمناطق صحرایی گسترده ای تردد داشته اند و به دستور پلیس عراق مبنی برعدم عبور از مناطق امن توجه نکرده اند.
منابع پلیس عراق حدود 10روز پیش از ربوده شدن 16 تبعه قطری در صحرای نجف در جنوب شرق عراق خبر دادند که در بین آنها تعدادی شاهزاده این کشور وجود دارند.

رسانه های عراق به نقل از منابع پلیس اعلام کردند که افراد مسلح ناشناس این اتباع و شاهزاده های قطری را که برای شکار طیور و حیوانات وحشی به صحرای نجف آمده بودند، ربوده و با خود به مکان نامعلومی برده اند.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها