امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154007
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 214
به گزارش «پیروان مــوعــود»، حامیان ساخت مسجد جدید در باتومی، مرکز کشور گرجستان، روز جمعه جمع آوری امضاء برای بنای مسجد جدید در این کشور را آغاز ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، حامیان ساخت مسجد جدید در باتومی، مرکز کشور گرجستان، روز جمعه جمع آوری امضاء برای بنای مسجد جدید در این کشور را آغاز کردند. جمع آوری امضاء برای ساخت مسجد جدید روبروی مسجد «اورتا جمعه» انجام شد و به گفته تاریل ناکایدزه، رئیس اتحادیه مسلمانان گرجستان، تنها در یک روز بیش از 5 هزار امضاء جمع آوری شده است.

او به خبرنگاران گفت که یک گروه مقدماتی برای هماهنگی کارهای ساخت مسجد دوم تشکیل شده است. این گروه مقدماتی قصد دارند با جمع آوری اسناد و مدارک، آن‌ها را به همراه یک درخواست رسمی به دولت محلی باتومی فرستاده و خواستار اختصاص محلی برای ساختن مسجد جدید شوند.

ناکایدزه در ادامه گفت: این روشی دموکراتیک برای خدمت به نمازگزاران مسلمان بوده و همچنین موجب پیشرفت و توسعه گرجستان نیز خواهد شد.

عده زیادی از مردم باتومی، که یک شهر ساحلی دریای سیاه در گرجستان می‌باشد، مسلمان هستند، اما این شهر برای دهه‌ها تنها یک مسجد داشته است.

در چند سال گذشته، جمعیت بیش از اندازه در مسجد باتومی، یکی از مشکلات حل نشده این کشور بوده است.

چند ماه پیش، دولت محلی پیشنهاد توسعه مسجد جمعه اورتا را داده بود، اما به عقیده مسلمانان این فضا برای جمعیت اسلامی این کشور کافی نبوده، به علاوه این مسجد جزء آثار باستانی بوده و مسلمانان نگران آسیب زدن به  ساختمان این مسجد در صورت توسعه آن هستند.

 انتهای پیام/654

 

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها