امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۱:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154013
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۱۳
تعداد بازدید: 232
 به گزارش «پیروان مــوعــود»، موسسه «امداد مقابله با اقدامات نژاد پرستانه» فرانسه از یک شهردار افراطی به دلیل ترویج نفرت علیه مسلمانان در جامعه، ...

 به گزارش «پیروان مــوعــود»، موسسه «امداد مقابله با اقدامات نژاد پرستانه» فرانسه از یک شهردار افراطی به دلیل ترویج نفرت علیه مسلمانان در جامعه، شکایت می کند.

این موسسه در بیانیه ای اعلام کرد از «روبر منار» شهردار «بِزیه» که گرایش راست افراطی دارد به دلیل اظهارنظرهای اخیرش علیه مسلمانان، شکایت می کند.
گروهی از مسلمانان پنجشنبه شب گذشته در شب تولد حضرت عیسی مسیح (علیه السلام) در اقدامی نمادین در اطراف کلیسای «دووِز» در شهر بزیه حضور یافتند. آنها هدف از این اقدام را محافظت از کلیساها در برابر اقدامات تروریستی و انتشار پیام صلح اعلام کردند.
«برنار کزنوو» وزیر کشور فرانسه در حساب توئیتری خود به مسلمان ادای «احترام» کرد و اقدام آنان را «هماهنگی و برادری در جمهوری فرانسه» خواند.

شهردار بزیه در پستی توئیتری که «ناراحتی و سرخوردگی» جامعه مسلمانان را در پی داشت، در اظهاراتی توهین آمیز علیه این جامعه، این اقدام را بی اهمیت خواند.
موسسه امداد مقابله با اقدام های نژاد پرستانه در بیانیه خود آورده است: از نگاه منار هر اقدامی در جهت افزایش احساس برادری موجب نفرت است چرا که برنامه های نژادپرستانه او را تضعیف می کند. اظهارات آقای منار تغذیه کننده نفرتی است که نمونه آن را در ناآرامی های جزیره «آژاکسیو» و غارت نمازخانه آن شاهد بودیم.

موسسه امداد مقابله با اقدامات نژادپرستانه در سال 1984 میلادی در پاریس تاسیس شد و هدف آن مبارزه با همه اشکال تبعیض و نژادپرستی است.
«شورای مسلمانان» نهاد نمایندگی مسلمانان فرانسه، اعلام کرد اقدام های اسلام ستیزانه در سال 2015 میلادی به اوج خود رسیده است.

حملات تروریستی 13 نوامبر (22 آبان) پاریس که گروه تروریستی «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفت، نگرانی ها از افزایش اقدامات اسلام ستیزانه را در فرانسه افزایش داد.
این در حالی است که گروه های اسلامی فرانسه همگام با سایر گروه ها و نهادهای سیاسی و مدنی این کشور، به سرعت پس از حملات تروریستی پاریس که به مرگ 130 تن و مجروح شدن 350 تن دیگر منجر شد، واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.
هتک حرمت به مسجد آژاکسیو در جزیره «کُرس» فرانسه در روز جمعه و برگزاری تظاهرات علیه مسلمانان در روز شنبه تازه ترین اقدامات اسلام ستیزانه در فرانسه محسوب می شود.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها