امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154033
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 278
به گزارش پیروان مــوعــود،خانواده‌های تحت محاصره تروریست‌های تکفیری در شهرک‌های کفریا و الفوعه در حومه  ادلب در آستانه خروج از ...

به گزارش پیروان مــوعــود،خانواده‌های تحت محاصره تروریست‌های تکفیری در شهرک‌های کفریا و الفوعه در حومه  ادلب در آستانه خروج از این دو شهرک به همراه مجروحان به سمت ترکیه از طریق گذرگاه باب الهوی هستند تا از آنجا با دو فروند هواپیما به بیروت منتقل شوند و در مقابل، تروریست‌های محاصره شده در شهر الزبدانی در حومه دمشق هم این مناطق را ترک کنند، این توافق پس از چند ماه به تاخیر افتادن، اجرا می‌شود.

 بر اساس این توافق، ده‌ها فرد مسلح که از چند ماه پیش در الزبدانی در نزدیکی مرزهای لبنان موضع گرفته‌اند، به فرودگاه بیروت منتقل می‌شوند تا از آنجا با نظارت کمیته بین المللی صلیب سرخ به ترکیه منتقل شوند.

 این توافق دربرگیرنده خروج حدود 300 خانواده از شهرک‌های الفوعه و کفریا و انتقال آنها به صورت زمینی به ترکیه و پس از آن انتقال هوایی به بیروت است، این شهرک‌ها از مدت‌ها پیش در محاصره گروه‌های تروریستی قرار دارند.

 بر اساس این گزارش، طرف‌های ذیربط در 24 سپتامبر گذشته به توافقی دست یافتند که بند نخست آن بر آتش بس در کفریا و الفوعه و الزبدانی به مدت 6 ماه و بند دوم به خروج غیرنظامیان محاصره شده از شهرک‌های الفوعه و کفریا در مقابل خروج افراد مسلح از الزبدانی تصریح می‌کند.

 فعالان در طیف مخالفان سوری در آن زمان گفته بودند توافقی میان حزب الله، نیروهای دفاع ملی از یک سو و افراد مسلح از سوی دیگر با نظارت ترکیه و ایران و سازمان ملل متحد به دست آمده است.

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها