امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154034
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۲۹
تعداد بازدید: 304
به گزارش پیروان مــوعــود، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در نشست خبری امروز با اشاره به آخرین وضعیت آنفلوآنزا در کشور ...

به گزارش پیروان مــوعــود، محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در نشست خبری امروز با اشاره به آخرین وضعیت آنفلوآنزا در کشور گفت:  ما همچنان درگير موج اول هستيم و  112 نفر از اول مهر ماه امسال جان خود را بر اثر آنفلوآنزا از دست دادند.

وی در ادامه با بيان اين مطلب كه تقريبا ٢٠ درصد مردم در اين فصل مبتلا می‌شوند ،گفت: تنها ٥ درصد درگير انفلوانزا شديد می‌شوند كه منجر به مرگ خواهد شد كه اين افراد دارای بيمه زمينه ای بودند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت بیان کرد: از نظر دارويی كمبودی نداريم، به طوری كه می‌توان گفت 13 قطب آزمايشگاهی در اين حوزه فعاليت دارند.

گويا از بستری شدن يك هزارو ١٩٠ نفر بر اثر بیماری آنفلوآنزا خبر داد و گفت: فراد مي توانند با تجويز پزشک،خودشان را واكسينه كنند.

وی ادامه داد: انواع مختلفی از واكسن برای این بیماری وجود دارد و در حال حاضر واكسن های موجود، مورد تاييد وزارت بهداشت و سازمان غذا و داروست.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به موارد مصرف ماسک برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری گفت: ماسک برای برخورد با بیمار و فقط برای داخل بیمارستان برای پزشک و پرستار و همراهان کاربرد دارد؛ چراکه در تماس مستقیم با بیمار مبتلا هستند و باید مراقبت بیشتری انجام دهند.

 

منبع: میزان

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها