امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154037
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 364
استاد پناهیان:
باید از "وحدت" شیعه و سنی فراتر رویم و دنبال صمیمیت باشیم؛ زیرا طبق سفارش راهبردی امام حسن عسکری(ع)، جوان شیعۀ منتظر کسی است که برخی رفقای صمیمی‌اش از جوانان اهل سنت باشد.

استاد پناهیان:

به گزارش پیروان مــوعــود؛باید از "وحدت" شیعه و سنی فراتر رویم و دنبال صمیمیت باشیم؛ زیرا طبق سفارش راهبردی امام حسن عسکری(ع)، جوان شیعۀ منتظر کسی است که برخی رفقای صمیمی‌اش از جوانان اهل سنت باشد.

 

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان در سخنانی پیرامون هفته وحدت و سالروز ولادت با سعادت پیامبر اسلام(ص)، گفت: باید از "وحدت" شیعه و سنی فراتر رویم و دنبال صمیمیت باشیم؛ زیرا طبق سفارش راهبردی امام حسن عسکری(ع)، جوان شیعۀ منتظر کسی است که برخی رفقای صمیمی‌اش از جوانان اهل سنت باشد.

دوران صرفاً وحدت شیعه و سنی گذشته و دوران همدلی و دلبری فرارسیده/ امام حسن عسکری(ع): جُرُّوا إِلَیْنَا کُلَ‏ مَوَدَّةٍ؛ همۀ دل‌ها را به سمت ما جذب کنید(تحف‌العقول/ص488) وقتی می فرماید "همه" منظورشان جوانان اهل سنت است.

چرا فقط وحدت؟ چرا فقط دنبال این باشیم که با هم اختلاف نداشته باشیم؟ ما باید از یکدیگر دلبری کنیم. باید یکدیگر را به آغوش بکشیم. شما وقتی می‌توانی خودت را مدعی مهدویت بدانی که در بین رفقایت، برخی از صمیمی‌ترین آنها جوانانی از اهل سنت باشند.

ای مریدان امام زمان(ع)، از بحث وحدت بین شیعه و سنی فراتر بروید و دلبری کنید. همین‌که برادران اهل سنت معتقدند که «غدیر، دعوت به محبت علی بن ابیطالب(ع) بوده است، نه دعوت به وصایت ایشان» می‌توانیم با آنها بر سر محبت علی بن ابیطالب(ع) جشن مشترک بگیریم.

اعتقاد ما برای خودمان باقی است، ولی وجه مشترک ما با آنها دربارۀ غدیر، در مسألۀ محبت است و لذا می‌توانیم جشن محبت بگیریم. کمااینکه ما هم در بسیاری از مجالس خودمان صرفاً از محبت اهل‌بیت(ع) می‌گوییم، خُب می‌توانیم همین جلسات را با هم بگیریم.

مرجع عالی‌قدر تشیع در عراق - آیت‌الله سیستانی - دربارۀ اهل سنت می‌فرماید: نگویید اهل سنت برادران ما هستند، بگویید آنها جان ما هستند؛ "انفسنا" یعنی آنها عزیز دل ما هستند.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها