امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154070
تاریخ انتشار: ۷ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۰۴
تعداد بازدید: 277
به گزارش «پیروان مــوعــود»، هزاران نفر از هواداران جنبش اسلامی نیجریه تظاهرات گسترده ای را به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، هزاران نفر از هواداران جنبش اسلامی نیجریه تظاهرات گسترده ای را به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) در شهر کانو برگزار کردند.

تظاهرکنندگان آزادی «ابراهیم الزکزاکی» رهبر جنبش اسلامی و سایر بازداشت شدگان را خواستار شدند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات شعارهایی در محکومیت کشتار و هتک حرمت شیعیان که نیروهای ارتش نیجریه در شهر زاریا مرتکب شدند، سردادند.

معترضان بر ادامه تحرکات خود و استفاده از همه ابزار قانونی تا آزادی بازداشت شدگان تاکید کردند.

ارتش نیجریه، هنگام یورش به منزل «شیخ ابراهیم الزکزاکی» کشتار وحشیانه ای علیه شیعیان مرتکب شدند.

شاهدان عینی تاکید کردند: نیروهای ارتش وی و همسر و پسرش علی و صدها نفر از اعضای جنبش اسلامی را بازداشت کردند و صدها نفر را به شهادت رساندند.

مقامات نیجریه از وضعیت شیخ الزکزاکی که در این حمله به شدت زخمی شده بود، اطلاعی نمی دهند.

گفتنی است، نزدیک به 150 میلیون نفر در کشور نیجریه زندگی می کنند که نیمی از این جمعیت مسیحی و نیمی دیگر مسلمان هستند و در این میان شیعیان نیجریه پر جمعیت‌ترین گروه شیعی در قاره آفریقا به شمار می آیند. از سال ۱۹۸۰ میلادی به بعد روند رو به رشد گرویدن مسلمانان سنی به مذهب شیعی در این کشور مشاهده شد؛ به گونه‌ای که در حال حاضر تعداد شیعیان تا ۱۰ میلیون نفر برآورد شده است. رهبر شیعیان نیجریه شیخ «ابراهیم زکزاکی» است که دولت نیجریه در در جریان راهپیمایی روز قدس ۲۰۱۴ میلادی سه تن از فرزندانش به نام های «احمد»، «حامد» و «محمود» را به قتل رساند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها