امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154088
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 243
به گزارش «پیروان مــوعــود»، رژیم بحرین در راستای سیاست سرکوبگر خود علیه خواسته های بر حق مردم این کشور دو شهروند بحرینی را به زندان محکوم ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، رژیم بحرین در راستای سیاست سرکوبگر خود علیه خواسته های بر حق مردم این کشور دو شهروند بحرینی را به زندان محکوم کرد.

 احمد الحمادی رییس دادستان جنایات به اصطلاح تروریستی مدعی شد که متهم ردیف شماره یک از سوی دادگاه جنایی بزرگ چهارم به دلیل در اختیار داشتن مواد آتش زا به منظور بکارگیری آنها علیه نیروهای پلیس به زندان ابد محکوم شده است.
دادگاه مزبور همچنین متهم ردیف شماره دو را به دلیل آگاهی داشتن از این موضوع به سه سال زندان محکوم کرد.

الحمادی طی یک اظهارنظر رسمی اعتراف کرد که دادستان کل بحرین تنها بر اساس گفته های نیروهای رژیم این دو شهروند بحرینی را به زندان محکوم کرده است.
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد قوه قضائیه بحرین بر ظلم و ستم مبتنی است و فاقد استقلال در تصمیم گیری است.

سازمان مزبور تاکید کرد: دادگاه های بحرین در حمایت از رژیم سیاسی سرکوبگر آل خلیفه نقش عمده ای بازی می کنند و در این راستا بطور مکرر شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز را به زندان های طولانی مدت محکوم می کنند.
بر اساس گزارش کمیته مستقل حقیقت یاب بحرین، دولت از دادگاه ها برای درهم کوبیدن مخالفان خود سود می جوید.
از سوی دیگر کمیساریای عالی حقوق بشر خاطرنشان کرد: در بحرین از دادگاه ها برای ظلم و ستم سوءاستفاده می شود.
در همین راستا سازمان عفو بین الملل تاکید کرد: دادگاه ها در بحرین تصویر دروغین و پوشالی از عدالت ارائه می دهند.

بحرین از زمان سرکوب قیام مردمی در سال 2011 میلادی تاکنون شاهد موجی از اعتراضات از سوی مردم آن کشور است که خواستار اصلاحات سیاسی هستند.
رژیم آل خلیفه به کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره و نظامیان دیگر کشورهای عربی که در بحرین مستقر شده اند، اعتراضات مردمی این کشور را سرکوب می کنند.

بر اساس اسناد منتشره در پایگاه ویکی لیکس، رژیم بحرین در سال 2012 برای سرکوب مخالفان از کشورهای مغرب و اردن نیز درخواست کمک نظامی کرده بود که با موافقت این دو کشور روبرو شد.


انتهای پیام /654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها