امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154091
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۱۷
تعداد بازدید: 187
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دبیر نظرسنجی دانشگاه هاروارد گفت: به نظر من اگر میان دولت و مردم رابطه بهتری وجود داشت، جوانان بیشتر از این حاضر به خدمت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دبیر نظرسنجی دانشگاه هاروارد گفت: به نظر من اگر میان دولت و مردم رابطه بهتری وجود داشت، جوانان بیشتر از این حاضر به خدمت در ارتش و کشورشان بودند.

در یک نظرسنجی که به دنبال وقوع حملات تروریستی 13 نوامبر در پاریس، توسط انستیتو سیاسی هاروارد در کمبریج آمریکا انجام شد، با وجود اینکه 60% از جوانان این کشور حاضر به فرستادن نظامیان آمریکایی برای جنگ با داعش هستند، اما 85% از آن‌ها خودشان حاضر نیستند به هیچ عنوان برای جنگیدن با نظامیان داعش در ارتش ثبت نام کنند.

در این نظرسنجی‌ها نشان داده شد که طرفداری جوانان غربی از فرستادن گروه‌های نظامی برای جنگ با داعش در پی حملات تروریستی افزایش یافته است، اما تنها 16% از این جوانان گفته‌اند که موضوع پیوستن به ارتش را مدنظر داشته یا اینکه اصلا حاضر به پیوستن به ارتش کشورشان برای جنگ علیه داعش هستند و 62 درصد آن‌ها گفته‌اند که ابدا در ارتش ثبت نام نکرده و 23% گفته‌اند که ممکن است ثبت نام نکنند.

مسئولان این نظرسنجی معتقدند که دلیل عدم ثبت نام جوانان در ارتش، وجود بی‌اعتمادی میان دولت و جوانان در این کشور است. جان دولا ولپ، دبیر نظرسنجی دانشگاه هاروارد در این باره گفت: به نظر من اگر میان دولت و مردم رابطه بهتری وجود داشت، جوانان بیشتر از این حاضر به خدمت در ارتش و کشورشان بودند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار