امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154104
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 237
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «نفیق الله آشیروف» مدیر شورای مفتی های روسیه و رئیس اداره مسلمانان بخش آسیایی این نهاد گفت:متاسفانه برخی رهبران کشورهای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «نفیق الله آشیروف» مدیر شورای مفتی های روسیه و رئیس اداره مسلمانان بخش آسیایی این نهاد گفت:متاسفانه برخی رهبران کشورهای اسلامی با دشمنان اسلام همکاری نزدیک دارند و برای شماری از آنها نیز مساله فلسطین اهمیت چندانی ندارد.

آشیروف امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: چنین رویکرد انفعالی در مورد مسایل مهم جهان اسلام با فرمایش های پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) و دستورات صریح قرآن کریم مغایر است که مسلمانان را به توجه به مسایل یکدیگر و تحکیم صفوف خود فرا می خوانند.

وی بیان کرد: امروز جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری به یکپارچگی نیاز دارد و وحدت شیعیان و سنی ها توطئه های گوناگون دشمنان جهان اسلام را خنثی و نقش بر آب می کند.

به گفته وی، گروه های تروریستی با انتساب خود به یکی از جریان های اسلامی با هدف تخریب وحدت میان مسلمانان، بزرگترین خطر و تهدید برای جهان اسلام هستند که برای مقابله با این تهدید مسلمانان باید صفوف خود را همان طور که پیامبر گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله) و قران کریم فرموده است، فشرده تر کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی کشورهای اسلامی در اجرای توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام به آنها کمک می کنند و حتی علما و شیوخ برخی کشورها در این زمینه با دشمنان وحدت اسلامی همگام می شوند.

مفتی مسلمانان روسیه گفت: این موارد بسیار خطرناک است و همان گونه که در صدر اسلام شاهد بوده ایم، خطراتی که در داخل مسلمانان را تهدید می کند و گمراهی های جوامع و شخصیت های اسلامی، کمتر از دشمنان خارجی اسلام نیست.

وی با اشاره به تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد وحدت میان مسلمانان و دوری از فرقه گرایی، برگزاری همایش وحدت در تهران را گامی در اجرای این سیاست ها خواند و افزود: تمام جهان اسلام اگر این گونه رفتار می کرد امروز مشکلی به نام فلسطین، عراق و سوریه نداشتیم.

مفتی مسلمانان روسیه با تاکید بر لزوم تلاش همه کشورهای اسلامی برای وحدت مسلمانان، فرقه گرایی را آفت بزرگی برای امت اسلامی خواند که از درون بر دین اسلام ضربه وارد می کند و به دشمنان برای تسلط بر کشورهای اسلامی و تضعیف و چپاول ثروت های این کشورها کمک می کند.

وی ادامه داد: همان گونه که رهبر انقلاب اسلامی ایران بارها تاکید کرده اند، مطرح کردن اختلافات شیعه و سنی فقط به اهداف استعمارگران کمک می کند و مسلمانان باید از چنین رویکرد و رفتارهای ضداسلامی بپرهیزند.

مدیر شورای مفتی های روسیه، نقش علما و اندیشمندان اسلامی را در بیداری مسلمانان و وحدت آنها بسیار مهم و حیاتی توصیف و اظهار کرد: علما باید در امر وحدت اسلامی پیشرو و با زندگی و گفتار خود برای دیگران، الگوی وحدت آفرینی باشند و در صورت تحقق این هدف، امت اسلامی از وضعیت کنونی خارج و قدرتمند می شود و قدرت های بزرگ مجبور خواهند شد تا خواسته های منطقی ازجمله برقراری روابط عادلانه و دور از تبعیض در نظام مناسبات بین المللی را بپذیرند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها