امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154124
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۲
تعداد بازدید: 298
به گزارش پیروان مــوعــود، غلامعلی حداد عادل سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان در نشست خبری که صبح امروز در خبرگزاری فارس برگزار شد با اشاره به لزوم ...

به گزارش پیروان مــوعــود، غلامعلی حداد عادل سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان در نشست خبری که صبح امروز در خبرگزاری فارس برگزار شد با اشاره به لزوم رعایت قانون از سوی نامزدهای انتخابات اظهار داشت: لازم است در ابتدای این نشست توضیحی را ارائه دهم و بگویم که هنوز تبلیغات انتخابات آغاز نشده و ما با تبلیغات فاصله داریم لذا در این نشست خبری قصد تبلیغ از هیچ نامزد خاصی را ندارم و مصاحبه‌ها مربوط به فعالیت عمومی انتخابات است که بخشی از آن فعالیت به طیف اصولگرایان مربوط می‌شود. ما باید مراقب باشیم تا در مرز قانون حرکت کنیم.

وی با گرامیداشت سالروز حماسه  9 دی گفت: امیدواریم شاهد انتخاباتی سالم، باشکوه و با حضور آگاهانه مردم باشیم تا نتایج انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی به گونه‌ای باشد که این دو مجلس با توان بیشتری در خدمت کشور، مردم و در مسیر انقلاب باشند.

حداد عادل افزود: رقابت در انتخابات امری طبیعی است بجز رقابت، پیروزی و شکست هم هست اما مهمتر از پیروزی و شکست یک جناح پیروزی ملت در یک حماسه مشارکت است و ملت ما در طول 37 سال بعد از انقلاب اسلامی همیشه در این میدان موفق و پیروز عمل کرده‌اند.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان افزود: انتخابات به خودی خود حکایت از حاکمیت مردم و اراده ملی بر سر سرنوشت کشور است و ملت ایران با نشان دادن قدرت مردمسالاری دینی بهانه را از دشمنان گرفته و شکوه وحدت را به نمایش گذاشتند.

وی با بیان اینکه انتخابات دو لبه تهدید و فرصت است گفت: اگر عاقلانه و مسئولانه عمل کنیم انتخابات یک فرصت مناسب و مطلوب برای به نمایش گذاشتن وحدت ملی، بصیرت سیاسی محسوب می‌شود.

حداد عادل از تشکیل شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان خبر داد و گفت: اصولگرایی را وفاداری به اسلام و انقلاب اسلامی می‌دانیم، مراد ما از اصول، اصولی است که امام خمینی (ره)‌ و رهبر معظم انقلاب برای ادامه راه انقلاب آن را بیان کردند. بنابراین آرمان‌های امام و رهنمودهای مقام معظم رهبری اصولی است که اصولگرایان حول آن شکل گرفته‌اند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: تقارن اولین نشست خبری ائتلاف اصولگرایان با حماسه تاریخی 9 دی مبارک است، ما یادمان نمی‌رود مردم در سال 88 در روز 9 دی برای دفاع از ارزش‌ها و اعتقادات در فتنه‌ای که نظام را مورد تهدید قرار داده بود به میدان آمدند و از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حمایت کردند.

وی با تاکید بر اینکه اصولگرایی حرکتی سیاسی برای دفاع از ارزش‌ها در حماسه 9 دی است گفت: بارزترین پیام 9 دی نه گفتن به فتنه و فتنه‌گران بود.

حدادعادل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاکید شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان گفت: در این ائتلاف تشکل‌ها، احزاب، شخصیت‌ها، فعالین سیاسی و روحانیونی که همواره اصولگرایان را در ارتباط با روحانیت تاکید داشتند حضور دارند. از ماه‌ها پیش عده‌ای از نمایندگان تشکل‌های اصولگرا از حضرات آیات موحدی کرمانی، یزدی و مصباح درخواست کرده بودند که آنها را در مسیر وحدت هدایت کنند.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان ادامه داد: به دنبال این درخواست حضرت آیت‌الله موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز از نمایندگان تشکل‌ها و شخصیت‌ها و عده‌ای از روحانیون اصولگرا دعوت کرد تا این ائتلاف شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: البته در این میان تشکل‌های اصولگرایی وجود دارند که با سلایق مختلف آنها همه در یک شورا جمع شده‌اند اما یکی از وظایف این شورا طراحی سازوکاری برای نقش وحدت همه اصولگرایان است.

حداد عادل تصریح کرد: سعی ما بر این است که مجلسی نیرومند و مردمی تشکیل شود، مجلسی که در اداره کشور به دولت کمک کند. بنابراین ما کمک به دولت را در درجه اول از طریق همدلی و همزبانی و در درجه بعدی نقد سازنده تعریف می‌کنیم.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان خاطر نشان کرد: اقتصاد، معیشت مردم، کمک به تولید و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی از اولویت‌های مجلس آینده است. اصولگرایان مجلس مستقل را به سود همه افراد و کشور می‌دانند و معتقد هستند مجلس دولت ساخته نه به کشور سودرسانی می‌کند و نه به دولت.

وی با تاکید بر ضرورت اخلاق رسانه‌ای از سوی رسانه‌ها، گفت: اگر رسانه‌ها اخلاق و قانون را رعایت کنند قطعا انتخابات خوبی را خواهیم داشت. در غیر این صورت قابل حدس است که چه اتفاقاتی ممکن است در فضای مجازی که کنترل آن نیز مشکل است بیفتد.

حداد عادل در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت لیست انتخاباتی تهران چگونه است گفت: با توجه به اینکه هنوز صلاحیت داوطلبان از سوی شورای نگهبان اعلام نشده امورات مربوط به تهیه لیست و فهرست انتخاباتی را زود می‌دانیم. ما در حال حاضر به فهرست نهایی انتخاباتی نرسیده‌ایم اما رایزنی‌هایی نیز صورت گرفته است. ما بیش از آنچه در مرحله فعلی بحث‌مان بر سر انتخاب افراد باشد، تعیین سیاست‌های کلی حاکم بر لیست تهران و فهرست نامزدهای اصولگرا در کشور را مهم می‌دانیم چرا که معتقدیم ترکیب مجلس آینده باید کارآمد باشد و از تخصص‌هایی لازم همچون اقتصادی و مدیریتی از آن بهره گیریم.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان تاکید کرد: باید در مجلس دهم از افرادی که سابقه کار مدیریتی دارند و قوه مجریه را به خوبی می‌شناسند استفاده شود. همچنین باید از اقشار مختلفی همچون زنان، کارگران، روحانیون و قشر ورزشکار در تهران و کشور در مجلس دهم حضور داشته باشند.

وی افزود: بنابراین قبل از اینکه به تعیین افراد و نهایی کردن لیست برسیم درباره سیاست‌های کلی بحث خواهیم کرد. البته در تعیین فهرست نهایی این امکان وجود دارد که در فهرست باقیمانده برخی جابجایی‌ها صورت گیرد.

حداد عادل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نماینده علی لاریجانی در ائتلاف اصولگرایان چه کسی است گفت: آقای لاریجانی را اصولگرا می‌دانیم و قرارمان بر این بوده که در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان از همه طیف‌های اصولگرا با هر تنوع و سلیقه‌ای دعوت شود.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان تصریح کرد: از روزهای اولی که صحبت از ائتلاف اصولگرایان مطرح شد حضور آقای علی لاریجانی نیز در نظر گرفته شده بود و حضرت آیت‌الله موحدی کرمانی با وی حداقل دو بار صحبت کرده است و همینطور فراکسیون رهروان ولایت که در مجلس به آقای لاریجانی نزدیک‌تر است اعلام کرده که در مسیر روحانیت شرکت می‌کند و امیدواریم ایشان نماینده خود را هر چه زودتر برای شرکت در این شورا معرفی کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا در رابطه با سرلیستی اصولگرایان تاکنون صحبتی شده یا خیر، اظهار داشت: همانطور که اشاره کردم درباره اصل لیست نیز تاکنون صحبتی نشده چه برسد به آنچه درباره سرلیست اصولگرایان صحبت شود. طبعا اینگونه مسائل در سازوکاری که پیش‌بینی می‌شود تعیین می‌شود و فعلا هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

حداد عادل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه گروهی در لیست اصولگرایان قرار دارند و نسبت به جریان این ائتلاف با جریان‌هایی مانند پایداری چیست، گفت: در این شکی نیست که در یک طیف وسیع اصولگرا همه روش‌ها و سلیقه‌های مختلف حضور داشته باشند بعضا این سلیقه‌ها با یکدیگر اختلاف دارند در هفته‌های گذشته که گاه در فضای خبری مطالبی منتشر شده بوی وحدت از آن به مشام نمی‌رسد آنچه مورد نظر این ائتلاف است، شمول و جامعیت ائتلاف است که به رغم اختلاف‌ سلیقه‌ها این ائتلاف شکل گرفته است و تاکید می‌کنم که اصولگرایان با تجربه دست کم 12 سالی است که تحت این عنوان در فضای سیاسی و در انواع مشارکت‌ها همچون انتخابات حضور داشتند.

وی افزود: با مرور در پیروزی و شکست‌ها، شیرینی‌ها و تلخی‌های گذشته که طبیعت فضای سیاسی اقتضا می‌کند به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که در انتخابات مجلس دهم اختلاف سلیقه‌ها را حاکم نکنیم و بر سر هویت و انتصاب سازمانی، حزب و جمعیتی خودشان اصرار نکنیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس  با تاکید بر اینکه بنده در اینجا اعلام می‌کنم که در ائتلاف اصولگرایان نمایندگان تشکل‌ها در واقع هویت جدای از دیگران را پشت سر شورا گذاشته‌اند و با شرکت در شورا همه به عنوان اصولگرا حضور دارند تصریح کرد: خط قرمز ما در اصولگرایی از نظر سیاسی و عملی روشن است و آن خط قرمز ابتدا نه گفتن به فتنه و دوم نه گفتن به جریان انحرافی است.

حداد عادل ادامه داد: بنابراین هم از وزرای دولت گذشته ممکن است افرادی حضور داشته باشند و یا بخواهند به عنوان فعال در امر انتخابات شرکت کنند و یا از همه طیف‌هایی که از آن نام برده است.

وی در خصوص اینکه آیا عدم حضور محمدرضا باهنر برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس جزو نقشه اصولگرایان است یا خیر، گفت: عدم شرکت آقای باهنر در انتخابات مجلس جزو نقشه طراحی شده ائتلاف اصولگرایان نیست و نبوده، بنده که در جریان فعالیت‌ها هستم با آقای باهنر دیدار و گفت‌وگو‌های مستمری داشتم و ایشان تا آخرین ساعات ثبت‌نام از عدم کاندیداتوریشان چیزی اعلام نکرده بودند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس افزود: آقای باهنر افرادی امثال بنده را از ثبت‌نام یا عدم ثبت‌نام مطلع نکرده بودند البته ما امثال چنین کارهایی را از آقای باهنر سراغ داریم. به عنوان مثال ایشان در مجلس هشتم نیز قصد ثبت‌نام نداشتند و زمانی که بنده مطلع شدم وی را متقاعد کردم.

حداد عادل تصریح کرد: آقای باهنر شخصی سیاسی و کارآمد است، حوزه فعالیت سیاسی ایشان به مجلس محدود نمی‌شود. آقای باهنر اگر در مجلس نباشند باز هم در هر بخش دیگری برای انقلاب و جریان اصولگرایی فعالیت خواهند کرد .بنابراین تصور بنده این است که آقای باهنر بعد از گذشت 28 سال احساس کردند فضا را برای نیروهای جدید باز بگذارند و کناره‌گیری کنند. بنابراین این موضوع به معنای طراحی از پیش اندیشیده شده و انصراف وی از جریان اصولگرایی نیست. عدم ثبت‌نام آقای باهنر آسیبی به ائتلاف اصولگرایان وارد نمی‌کند زیرا نعمت فراوان است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا اصولگرایان شورای رهبری تشکیل داده‌اند یا خیر، گفت: تعبیر شورای رهبری اصولگرایان را اولین بار است از شما می‌شنوم. ما هیچ وقت چنین تعبیری را نداشته‌ایم و در مجموعه سازوکار اصولگرایان نیز چنین تعبیری به کار نرفته است. در اینجا تاکید می‌کنم رابطه اصولگرایان با حضرات آیات موحدی و یزدی سنت دیرینه‌ای داشته که این سنت از اوایل انقلاب وجود داشته است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا حجت‌الاسلام ناطق نوری نیز در شورای ائتلاف اصولگرایان از جایگاهی برخوردار هستند یا خیر اظهار داشت: آقای ناطق هم با اصولگرایان هستند و کمک و مساعدت لازم را صورت می‌دهند اما برای هیچ کدام این تعبیر به کار نمی‌رود.

حداد عادل در ادامه اولین نشست خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود که شورای نگهبان افرادی را که با رئیس دولت اصلاحات در ارتباط هستند را رد صلاحیت می‌کند گفت: آیا چنین اقدامی از نظر شما قانونی است یا خیر گفت: این موضوع از حوزه صلاحیت بنده برای اظهار نظر خارج است. بنابراین باید این را از مسئولان شورای نگهبان پرسید که موازینش برای صلاحیت کاندیداها چیست.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان در خصوص ترکیب مجلس آینده نیز گفت: خوشبختانه در ایران نمی‌توان انتخابات را پیش‌بینی کرد چون تصمیم‌گیرنده اصلی مردم هستند و برخی از کشورها که به طور قطع می‌بینند که فلان شخص رای می‌آورد اینگونه نیست چرا که این کشورها به جای مردم تصمیم می‌گیرند اما در جمهوری اسلامی چنین موضوعی وجود ندارد و مردم هستند که حرف اول و آخر را می‌زنند.

وی گفت: امیدواریم مجلس آینده در خدمت کشور و مردم و برپایه اصول انقلاب اسلامی که اصول شناخته شده است، باشد.

حداد عادل در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اصولگرایان چه راهکاری برای تکرار نشدن شکست خود در انتخابات 92 دارند تصریح کرد: ما راهکاری جز عبرت‌آموزی از گذشته توصیه نمی‌کنیم و معتقدیم بهترین راهکار این است که گذشته را چراغ راه آینده خود قرار دهیم و تشکل‌ها و احزاب نیز سعی کنند اشتباهات گذشته خود را تکرار نکنند.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان تاکید کرد: شورای ائتلاف اصولگرای از همه طیف‌های اصولگرا با هر تنوع سلیقه‌ای تشکیل شده و طیف وسیع اصولگرایی را تشکیل می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اولویت‌ها و اکثریت مجلس آینده چگونه است، گفت: بنده معتقدم که مسئله اصلی کشور بحث اقتصاد و معیشت مردم است و مردم نیز به این نکته توجه دارند، آمریکا علیرغم وعده‌هایی که در برجام داده بود دست از تضعیف انقلاب و مخالفت از نظام بر نمی‌دارد و دستبردهایی که به پول و دارایی‌های ایران می‌شود نشان این است که دشمنان این ملت به هیچ وجه تمایل ندارند بهبود اقتصادی برای مردم ایران حاصل شود.

حداد عادل تاکید کرد: مجلس و دولت باید به وضع تولید و معیشت و اقتصاد مردم توجه کنند و تدبیر لازم را در این خصوص انجام دهند. اولویت اصلی برای مجلس دهم موضوع اقتصاد است و ما در انتخابات تلاش می‌کنیم که مجلس کارآمدی را تشکیل دهیم.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تمکین همه اعضای ائتلاف به جامعتین گفت: این تعبیر ممکن است به زیان همه نباشد اما یکی از امتیازات و افتخارات اصولگرایان این است که از آغاز نهضت و از 50 سال پیش کار خود را در ارتباط با روحانیت و مرجعیت آغاز کرده و ادامه می‌دهند. پذیرش هدایت و حمایت را جلوه‌ای از اعتقاد عمیق اصولگرایان می‌دانیم و این ریشه، ریشه عمیقی است و این همان مخالفتی است که اساس انقلاب با سکولاریسم دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص انتخابات رقابتی نیز گفت: لازمه یک انتخابات پرشور و باشکوه رقابت است و ما این را از جلوه‌های زنده بودن یک ملت می‌دانیم که انتخاباتی رقابتی و پرشور دارد، همه جناح‌ها و تشکل‌ها با همه ظرفیت خود در انتخابات شرکت می‌کنند و با نامزدهایی که صلاحیت‌ آنان تایید شود این انتخابات شکل می‌گیرد.

حداد عادل ادامه داد: ممکن است برخی جناح‌ها رد صلاحیت شدن برخی افراد را با انتخابات پرشور مغایر بدانند که اگر این کار در چارچوب قانون باشد مغایریتی احساس نمی‌کنیم و معتقدیم شورای نگهبان نیز در تایید صلاحیت داوطلبان مجالس خبرگان و شورای اسلامی قانون را رعایت می‌کند.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان به تخریب‌های مطرح شده در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: تخریب‌ها کار امروز نیست و بعدها نیز ادامه دارد به دلایل مختلف حرف‌های عجیبی در فضای مجازی گفته می‌شود. اما بنده قصد ندارم از خود دفاع کنم و وقت را صرف پاسخگویی به تخریب‌‌ها کنم. شاید در وقت دیگری به صورت مبسوط در خصوص حرف‌هایی که در فضای مجازی زده می‌شود پاسخ می‌دهم در این انتخابات رسانه‌ها مراقب اخلاق باشند و اگر این رویه تهمت‌زدن از سوی هر جناحی گسترش پیدا کند رسانه معنای خود را از دست می‌دهد زیرا رسانه در جایی معنا می‌شود که مردم به آن اعتقاد داشته باشند.

وی همچنین در خصوص حضور محمد رضا باهنر در حضور ائتلاف اصولگرایان گفت: ایشان فعال و نقش‌آفرین هستند و علیرغم اینکه در مجلس دهم ثبت‌نام نکرده اما در جلسات ائتلاف حضور فعالانه دارد.

حداد عادل در خصوص عبور از برخی جناح‌های اصولگرایی گفت: بنده ضرورتی به عبور از هیچ یک از اصولگرایان نمی‌بینم و تصور می‌کنم در اصولگرایان این بصیرت وجود دارد که اختلافات گذشته را در این مرحله اصل قرار ندهند و حول محور وحدت فعالیت کنند. از این رو برای تحقق آرمان وحدت تلاش می‌کنیم و تاکنون نیز بی‌توفیق نبوده‌ایم.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان تاکید کرد: ما از هیچ رد صلاحیتی استقبال نمی‌کنیم و آن را اصل قرار نداده‌ایم، قانون انتخابات اجازه ثبت‌نام به هر کسی را می‌دهد و ممکن است برخی افراد که ثبت‌نام کرده‌اند به دلایل مختلف صلاحیت نداشته باشند لذا نکته‌ای که آقای توکلی فرموده‌اند از سر دلسوزی بوده و ایشان به انصاف دعوت کرده و این امر طبیعی است. شورای نگهبان نیز همین روش را ادامه می‌دهد و در واقع قانون استخوان‌بندی کار ساختمان سیاسی و دستور زبان مفاهمه سیاسی است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سال 88 مبنی بر تبعیت از قانون گفت: پاسخ به این پرسش در خصوص انتقادات به آقای هاشمی رفسنجانی از بحث ما خارج است اما به هر حال آقای هاشمی آرا و نظراتی دارد که ابراز می‌کنند و طبعا باید انتظار داشته باشند که دیگری هم نظرش را بگوید و آن را نقد کند.

حداد عادل به رنجنامه اخیر دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نامه اخیر آقای فدایی نمونه نقد یک اظهار نظر در عالم سیاست است شاید این نامه جواب داده شود و یا آن را نقد کنند، اما بیان محترمانه انتقاد به کشور آسیب نمی‌زند.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان در پاسخ به سوال خبرنگار یکی از روزنامه‌های اصلاح‌طلب مبنی بر اینکه چرا در شورای ائتلاف اصولگرایان چهره‌های معتدل حضور ندارند و بعضا از چهره‌های تندرو استفاده شده است، گفت: رئیس یک قوه به اعتبار جایگاه و مسئولیتی که دارد معمولا در این نوع فعالیت‌ها شخصا حضور ندارد. به عنوان مثال بنده در مجلس هفتم جزو ائتلاف 5+6 نبودم و نماینده نیز نداشتم اما این به معنای اختلاف و تضاد نیست. از روز اول که از شخصیت‌های فعال جریان اصولگرایی دعوت کردیم شرط نگذاشتیم که نماینده معرفی نکنند و در مجالس قبلی نیز که ما جبهه متحد اصولگرایان را تشکیل داده بودیم برخی شخصیت‌ها نماینده خود را می‌فرستادند و در این دوره نیز این مسائل ادامه دارد.

وی افزود: ما از آقایان قالیباف، ولایتی، رضایی و علی لاریجانی برای حضور دعوت کرده‌ایم و آنها بعضا به دلیل گرفتاری‌هایی نتوانسته‌اند شرکت کنند به طور مثال آقای ولایتی فردی را به عنوان نماینده فرستاده یا برخی‌ها فردی را همسوی خود فرستاده‌اند.

حداد عادل ادامه داد: آقای لاریجانی قطعا به گونه ای حرکت نمی‌کند که در ائتلاف اصولگرایان خدشه وارد شود و اینکه ایشان در قم اعلام کردند به صورت مستقل شرکت خواهند کرد درست است چرا که هر شخصی از قم برای انتخابات شرکت می‌کند مستقل بوده و در آنجا شرایط خاصی حاکم است.

سخنگوی ائتلاف مرکزی اصولگرایان در پاسخ به سوال دیگری در خصوص لیست مجلس خبرگان کی نهایی می‌شود و آیا آقای هاشمی رفسنجانی از سوی جامعتین تایید خواهد شد، گفت: ما در شورای ائتلاف اصولگرایان درباره مجلس تصمیم‌گیرری می‌کنیم نه درباره خبرگان و این موضوع به اشخاص روحانی مربوط می‌شود از این رو جامعتین نسبت به بررسی این موضوع اولا است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه جزئیات کمیته‌های مطرح شده در فضای مجازی به چه شکل است و سازوکار آن برای برنامه‌ریزی به چه صورت پیش می‌رود گفت: طبیعی است که سازوکار این شورا، سیاستگذاری است و کارگروه‌های متعددی باید تشکیل شود اما در حال حاضر یک شورا برای مقدمات فهرست‌ها تشکیل شده که بعضا نام آن را شورای تایید صلاحیت گذاشته‌اند در حالیکه تایید صلاحیت وظیفه شورای نگهبان است و نام این شورا تعیین مصادیق است. بر همین اساس یک کارگروه برای این منظور تشکیل شده و همچنین کارگروه دیگر نیز اجرایی است و باز هم در روزهای آینده کارگروه‌های بیشتری تشکیل خواهد شد.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها