امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154128
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۲
تعداد بازدید: 238
به گزارش پیروان مــوعــود ، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در مصاحبه با شبکه روسیه۲۴ تلویزیون این کشور گفت، عربستان با افزایش تولید خود ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، در مصاحبه با شبکه روسیه۲۴ تلویزیون این کشور گفت، عربستان با افزایش تولید خود به‌میزان ۱.۵ میلیون بشکه در روز، بازار نفت را بی‌ثبات ساخته است.

وی افزود، «امسال عربستان تولید خود را به‌میزان ۱.۵ میلیون بشکه در روز افزایش داده که در واقع موجب بی‌ثبات شدن وضعیت در بازار (نفت) شده است».

عربستان از سال گذشته تاکنون با اتخاذ سیاست تولید بالا تلاش کرده تولید کنندگان پرهزینه را از بازار خارج کند. این استراتژی موجب شده تا قیمت نفت از ژوئن ۲۰۱۴ تاکنون بیش از دوسوم کاهش یابد و کشورهایی نظیر روسیه که بخش عمده‌ای از بودجه خود را از فروش نفت تأمین می‌کنند، با مشکلات عدیده‌ای مواجه شوند.

نواک در ادامه این مصاحبه گفت: «بر اساس برآورد کارشناسان، منحنی عرضه و تقاضا ممکن است در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ با هم تلاقی کند و این به‌معنای برقراری توازن در بازار خواهد بود».

وی همچنین در ادامه این مصاحبه با اشاره به احتمال بازگشت نفت ایران به بازار بعد از لغو تحریم‌ها گفت، عاملی نظیر «تولید جدید نفت در ایران» ممکن است بر بازار تأثیر بگذارد.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها