امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154129
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۲
تعداد بازدید: 261
به گزارش پیروان مــوعــود ، بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت ۴۰۰ فرد ثروتمند دنیا در سال ۲۰۱۵، میلادی ۱۹ میلیارد دلار کم شده است. افت قیمت ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت ۴۰۰ فرد ثروتمند دنیا در سال ۲۰۱۵، میلادی ۱۹ میلیارد دلار کم شده است. افت قیمت کالاها و مشاهده نشانه هایی از کند شدن رشد اقتصادی چین، سرمایه گذاران سراسر جهان را نگران کرده و این موجب ثبت اولین کاهش سالانه شاخص روزانه ثروت از سال ۲۰۱۲ تاکنون شده است.

کن فیشر، میلیاردر و مالک موسسه سرمایه گذاری فیشر که بیش از ۶۵ میلیارد دلار دارایی را مدیریت می کند گفت: «نگرانی ها از مازاد عرضه نفت، کاهش مصرف در میان مصرف کنندگان و شکستن چین مثل یک بشقاب که موجب شده قیمت کالاها نیز افت کند، موجب ترس و نگرانی سرمایه گذاران شده است.

کارلوس اسلیم، میلیاردر مکزیکی که در زمینه صنعت مخابرات فعالیت دارد، اصلی ترین عامل پایین آورنده شاخص بورس نیویورک در پایان معاملات روز ۲۸ دسامبر بود. ارزش شاخص سهام شرکت وی یعنی آمریکا موویل در سال ۲۰۱۵، ۲۶ درصد افت داشت. اسلیم که در می ۲۰۱۳ ثروتمندترین فرد جهان بود، با از دست دادن حدود ۲۰ میلیارد دلار از دارایی اش اکنون به رده پنجم سقوط کرده است.

وارن بافت، سرمایه گذار آمریکایی، سومین فرد ثروتمند جهان نیز ۱۱.۳ میلیارد دلار از دست داده است. بیل گیتس، موسس شرکت مایکروسافت که از می ۲۰۱۳ ثروتمندترین فرد جهان شناخته می شود، در این سال ۳ میلیارد دلار از دارایی خود را از دست داده است.

در عین حال ثروت برخی افراد افزایش یافته که باعث شده است میزان افت ثروت ۴۰۰ میلیاردر جهان به ۱۹ میلیارد دلار برسد.

بر اساس شاخص بلومبرگ، ۴۰۰ فرد ثروتمند جهان مجموعا ۳.۹ تریلیون دلار ثروت دارند که بیشتر از تولید ناخالص داخلی هر کشوری در جهان به جز آمریکا، چین و ژاپن است. دارایی این افراد در ۱۸ می، در بالاترین رقم خود به ۴.۳ تریلیون دلار رسید که ۲۶۷ میلیارد دلار نسبت به اول ژانویه افزایش داشت. اما آنها در ماه اوت زمانی که شاخص ها در بازارهای بورس افت کرد، این ثروت های اندوخته و حتی مقداری بیشتر از آن را از دست دادند.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها