امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154131
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۳:۲۲
تعداد بازدید: 232
به گزارش پیروان مــوعــود ،‌ بیژن نامدار زنگنه شامگاه دوشنبه در حاشیه جشنواره نفت و رسانه درباره قیمت نفت بودجه سال آینده اظهار داشت: قیمت نفت ...

به گزارش پیروان مــوعــود ،‌ بیژن نامدار زنگنه شامگاه دوشنبه در حاشیه جشنواره نفت و رسانه درباره قیمت نفت بودجه سال آینده اظهار داشت: قیمت نفت در بودجه سال آینده بشکه‌ای ۴۰ دلار پیشنهاد شده است. تحقق قیمت پیشنهاد شده در سال آینده به روند نوسان بازار نفت بستگی دارد.

وی درباره امکان کاهش بیشتر قیمت نفت و فروش بشکه‌ای کمتر از ۴۰ دلار اظهار داشت: نمی‌توان از قبل خودمان علایم بدی را به بازار منتقل کنیم و سعی شده نزدیک‌ترین و امکان پذیرترین قیمت برای نفت در بودجه پیشنهاد شود هرچند که بازار نفت معمولاً نوسان دارد.

زنگنه درباره میزان تحقق درآمد نفتی پیشنهاد شده در بودجه سال ۹۴ گفت: این بودجه تقریباً تأمین می‌شود.

وی افزود : در نیمه نخست سال نفت ایران به‌طور میانگین بشکه‌ای ۵۴ دلار فروخته شده و میزان صادرات نیز مقداری بالاتر از رقم پیش‌بینی شده در بودجه بوده است.

* درباره نرخ بنزین سال ۹۵ تصمیمی گرفته نشده است

زنگنه درباره تغییر نرخ بنزین در سال آینده اظهار داشت: تاکنون هیچ تصمیمی دراین مورد اتخاذ نشده است.

وی افزود: البته تصمیم گیری در مورد بنزین در اختیار دولت است و دولت نیز هیچ بحثی در این مورد نداشته است.

وزیر نفت درباره احتمال کاهش قیمت بنزین در کشور به‌علت کاهش قیمت در بازارهای جهانی گفت: باید نرخ تمامی فرآورده‌های نفتی را مورد توجه قرار داد و تنها به بنزین اکتفا نشود.

وی افزود: هم اکنون گازوئیل را به‌جای لیتری ۱۲۰۰ تومان در داخل کشور لیتری ۳۰۰ تومان می‌فروشیم. وی درباره آغاز طرح برند سازی جایگاه‌های عرضه سوخت و آزاد سازی نرخ بنزین گفت: دولت برنامه‌ای برای آزاد سازی نرخ بنزین ندارد.

نامدار زنگنه اضافه کرد: تشکیل برند در جایگاه‌های عرضه سوخت به‌معنای آزاد سازی قیمت‌ها نیست؛ در واقع برند سازی ایجاد نوعی سازوکار برای ارتباط بهتر وزارت نفت با جایگاه داران است و به‌معنای تغییر نرخ سوخت نیست.

* تشکیل اجلاس اضطراری اوپک فایده‌ای ندارد

وزیر نفت درباره برگزاری نشست اضطراری اوپک به‌دلیل سقوط قیمت نفت گفت: بارها اعلام کرده‌ام که برگزاری اجلاس اضطراری؛ پیش از توافق اعضای اوپک به‌ضرر بازار است و باعث کاهش بیشتر قیمت‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: وزرای نفت اوپک پیش از شرکت در نشست؛ تصمیمات را در کشور خود اتخاذ می‌کنند.

وی افزود: تصمیمات مربوط به صادرات و قیمت گذاری نفت به وزرای نفت اوپک ارتباطی ندارد بلکه این گونه تصمیمات در نهادهای عالی کشورهای عضو گرفته می‌شود.

* توزیع بنزین و گازوئیل یورو۴ در تهران

وزیر نفت همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگار دیگری درباره ارتباط آلودگی هوا با کیفیت بنزین گفت: عده‌ای این ادعا را مطرح می‌کنند و هرچه توضیح داده می‌شود فایده‌ای ندارد و دوباره ادعای خود را تکرار می‌کنند.

زنگنه با بیان اینکه در تهران بنزین و گازوئیل یورو۴ توزیع می‌شود، افزود: در جلسه‌ای که امروز (دوشنبه) در کمیسیون انرژی مجلس داشتیم گزارش‌های لازم را ارائه کرده‌ایم.

وی تأکید کرد: میزان آلودگی‌های مربوط به بنزن ،گوگرد و آروماتیک در هوای تهران به‌شدت کاهش یافته و به حد استاندارد رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در آلودگی هوا عوامل مختلفی دخالت دارند و تنها به سوخت خلاصه نمی‌شود.

وزیر نفت ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد خودروها بیش از میزان استاندارد سوخت مصرف کرده و موتورسیکلت‌ها نیز بنزین نسوخته را در هوا منتشر می‌کنند.

 

منبع: تسنیم

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها