امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154139
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 225
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «هاشم السلمان» فعال بحرینی اظهار داشت: رژیم آل خلیفه همچنان برای شبه نظامیان تروریست وابسته به سرویس امنیتی بحرین زمینه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «هاشم السلمان» فعال بحرینی اظهار داشت: رژیم آل خلیفه همچنان برای شبه نظامیان تروریست وابسته به سرویس امنیتی بحرین زمینه کشتار شهروندان را به ضرب گلوله یا به اشکال دیگر فراهم می‌کند.

وی افزود: جرائم رژیم آل خلیفه علیه بازداشتی‌ها و دیگر شهروندان نشان می‌دهد که این رژیم قصد ادامه کشتار مخالفان را دارد، در حالی که بر اساس قانون کیفری بحرین و قوانین بین‌المللی عاملان این جنایات باید مجازات شوند.

السلمان گفت: همه موارد نقض حقوق بشر و تشدید سرکوبگری‌ها و کشتار شهروندان توسط رژیم آل خلیفه طی روزهای آتی به کمیساریای عالی حقوق بشر ارائه خواهد شد.

این فعال بحرینی تصریح کرد: برخی فعالان سیاسی بحرین از کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل خواسته‌اند هیئتی ویژه را به منامه اعزام کند تا رژیم آل خلیفه را برای دست کشیدن از جنایاتش تحت فشار بگذارند.

از سوی دیگر دیوان عدالت کانادا در بیانیه‌ای تاکید کرد: بحرین به منشورهای بین‌المللی حقوق بشر پایبند نیست، در حالی که قانون اساس بحرین بر این تعهدات تاکید می‌کند، اما پلیس بحرین به سرکوب تظاهرات‌کنندگان ادامه می‌دهد.

دیوان عدالت کانادا با اشاره به دعوت جریان‌های معارض بحرینی از مردم برای شرکت در تظاهرات روز اول ژانویه 2016 خواستار نظارت نهادهای بین‌المللی بر حوادث این روز و جلوگیری از سرکوبگری رژیم آل خلیفه را خواستار شد.

در بیانیه دیوان عدالت کانادا از دولت بحرین خواسته شده که سرکوب نظام‌مند تظاهرات‌کنندگان مسالمت‌جو در بحرین را متوقف کرده و گفت‌وگویی شفاف با مخالفان در راستای منافع ملت برگزار کند.

دیوان عدالت کانادا توقف همه اشکال تبعیض علیه شهروندان در حقوق و آزادی‌های اساسی را خواستار شد.

در پایان بیانیه بار دیگر تاکید کرده شده است: شورای حقوق بشر سازمان ملل باید پیگیر حوادث اول ژانویه 2016 در بحرین باشد تا به ملت بحرین اجازه برگزاری تجمع‌های مسالمت‌آمیز داده شده و مانع هر گونه رفتار و برخورد رژیم آل خلیفه با معترضان شود.

 مقامات رژیم آل خلیفه هر روز بیش از دیروز حمایت خود را از گروهک تروریستی داعش ثابت می‌کنند و همین که این رژیم انقلاب ملت خود را به طائفه‌ای خاص مرتبط کرده تا از پاسخ به خواسته‌های ملت شانه خالی کند، نشان دهنده حمایت آل خلیفه از گروه‌های تروریستی است.

مقامات بحرینی در گسترش افکار تکفیری نقش بسزایی داشته‌اند که خواه از طریق رسانه‌های دولتی یا تریبون‌های گفتمان‌های دینی، مناسبت‌های طائفه‌ای و فرهنگ سازی‌های سرویس‌های امنیتی در زمینه افکار افراط گرایی بوده است.

مسئولان آل خلیفه، افکار طائفه‌ای را به ارتش بحرین تزریق می‌کنند و مشاهده برخی از کتاب‌هایی که دراختیار نیروهای دفاعی بحرین قرار داده شده است، نشان می‌دهد که این کتاب‌ها مملو از افکار طائفه‌ای است.

سرویس‌های امنیتی بحرین به آکادمی‌هایی برای تربیت تروریست‌هایی از جمله «ترکی البنعلی»، افسر سابق بحرینی و شماری از برادرانش مبدل شده که از خانواده سرشناس بحرینی و متحد آل خلیفه بوده و طی چند دهه گذشته با این رژیم در سرکوب بحرینی‌ها مشارکت داشته اند.

آل خلیفه با کودکان بحرینی به دلیل حضور در راهپیمایی‌های اعتراضی علیه ظلم و سرکشی رژیم آل خلیفه مثل تروریست‌ها رفتار می‌کند.

رژیم آل خلیفه فعالان بحرینی را مورد انواع شکنجه‌ها قرار می‌دهد تا از آنها با توسل به زور اعتراف بگیرد و سپس  آنها را بر اساس این اعتراف‌ها محکوم به اعدام می‌کند در حالی که با تروریست‌های داعشی مثل مادری مهربان رفتار می‌کند.

این در حالی است که تعامل مقامات آل خلیفه با تروریست‌های داعشی در زندان‌های بحرین کاملا متفاوت است، آنها نه تنها شکنجه نمی‌شوند، بلکه به بهانه اینکه از آنها اعترافی گرفته نشده آزاد می‌شود کما اینکه چند روز پیش چهار تن از تروریست‌های داعش به همین بهانه آزاد شدند.

آنها این تروریست‌های داعش را ابزاری برای مقابله با ملت بحرین به کار می‌گیرند، همان کاری که رژیم آل سعود در یمن می‌کند، به گونه‌ای که این تروریست‌ها در یمن دستورات آل سعود را برای حمله به انصار الله پیاده می‌کنند.

رژیم آل خلیفه با دستگیری برخی تروریست‌های داعش درصدد است خود را قربانی تروریسم نشان داده و سرکوبگری تحرکات انقلابی مردم برای سرنگونی این رژیم را توجیه کند، در حالی که امروز بر همگان روشن شده که داعش ابزار رژیم‌ها برای اعمال سلطه بر منطقه شده است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها