امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154142
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۲۲
تعداد بازدید: 260
به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک مرد آمریکایی در دادگاه اقرار کرد که در حمله به مرکز اسلامی «اسپرینگ فیلد» ایالت میزوری و سوزاندن دو جلد قرآن نقش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، یک مرد آمریکایی در دادگاه اقرار کرد که در حمله به مرکز اسلامی «اسپرینگ فیلد» ایالت میزوری و سوزاندن دو جلد قرآن نقش داشته است.

ادم دیوید اسموک، اهل شهر «اج‌واتر» کالیفرنیا دیروز، به شرکت در توطئه برای ترساندن اعضای مرکز اسلامی اسپرینگ فیلد محکوم شد.

وی اقرار کرد که او و دو نفر دیگر در ماه ژانویه سال 2011 به این مرکز اسلامی حمله کرده و با اسپری بر روی دیوارهای آن جملات توهین‌آمیز نوشتند.

این سه نفر همچنین در ماه آوریل 2011 دو نسخه قرآن را آتش زدند و یادداشتی محتوی شعار «مرگ بر اسلام» در مقابل مرکز اسلامی گذاشتند.

14 روز حبس به همراه 5 سال آزادی تحت نظارت برای اسموک پیشنهاد شده و او باید مبلغ 10 هزار و 440 دلار پرداخت کند و 40 ساعت خدمات اجتماعی اجباری، احتمالاً در خود مرکز اسلامی اسپرینگ‌فیلد، داشته باشد.

اقدامات صورت گرفته علیه مرکز اسلامی اسپرینگ‌فیلد در آن سال با واکنش‌های زیادی از سوی مقامات و رهبران ادیان این شهر مواجه شد.

کشیش مارک اتراکوف، مدیر اجرایی شورای کلیساهای اوزارکس در آن زمان با ابراز نگرانی از اینکه این تهدیدها ممکن است موجب شود مسلمانان این شهر را ترک کنند، گفته بود: من نگران دوستان مسلمان خود هستم.

وی از جامعه دینی این شهر خواسته بود که در حمایت از مرکز اسلامی اسپرینگ فیلد و مسلمانان تظاهرات کنند و اظهار کرده بود: امیدوارم که مسلمانان تحت تأثیر این جریانات قرار نگیرند و جامعه دینی این شهر نیز متحدانه اعلام کند که این اقدامات در تضاد کامل با اصول دینی تمام ادیان است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها