امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154169
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۱:۵۲
تعداد بازدید: 149
به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت الاسلام سید حسین حکیم، از استادان حوزه علمیه نجف اشرف در حاشیه کلاس درس خود به سخنان تحریک آمیز احمد الطیب شیخ ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، حجت الاسلام سید حسین حکیم، از استادان حوزه علمیه نجف اشرف در حاشیه کلاس درس خود به سخنان تحریک آمیز احمد الطیب شیخ الازهر مصر پاسخ داد و گفت: از طریق روزنامه الوطن کویت باخبر شدیم که شیخ الازهر مصر این روزها به کتاب شیعیان مراجعه و به تعبیر خودش می خواهد خرافات موجود در این کتابها را کشف کند.

وی افزود: ما در موضع علمی خطاب به شیخ الازهر می گوییم که اصول بحث‎های علمی اقتضا می کند قبل از اینکه بخواهید حکمی را در مورد مساله‎ای بیان کنید باید فرصت پاسخگویی را به طرف مقابل بدهید.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: از علمای الازهر مصر دعوت می کنیم که به دانشگاه و مراکز علمی نجف که مورد اطمینان آن‎هاست بیایند تا فرصت کافی را برای مباحثه علمی با هدف رسیدن به حقیقت پیدا کنیم. گفت‎وگوهای علمی موجب می شود که جامعه اسلامی به ویژه در وضعیت کنونی از فتنه‎های طائفه‎ای و نفاق به دور باشد.

وی تاکید کرد که موضوعاتی که در این جلسه مورد بحث و گفت‎وگو قرار خواهیم داد شاید علمای الازهر را بتواند قانع و دیدگاه آنان را نسبت به تشیع بهتر کند.

حجت الاسلام حکیم خاطرنشان کرد: اگر هدف الازهر از مطرح کردن این مسائل بحث و گفتمان دینی است که راهکار آن تشکیل جلسات گفت‎وگوی بین مذاهب به شمار می آید، اما اگر هدف از الازهر مسائل سیاسی باشد که این گونه مطالب از هویت اصلی این دانشگاه به دور است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها