امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15418
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی این مرجع تقلید در دیدار جمعی از علمای اهل سنت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی این مرجع تقلید در دیدار جمعی از علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان ضمن بیان خاطراتی از دوران تبعید خود در چابهار و مهاباد، قرآن کریم را محور وحدت امت اسلام دانست و با تاکید بر تحریف ناپذیری این کتاب آسمانی گفت: در قرآن مبالغه وجود ندارد و هر چه می‌گوید واقعیت و حقیقت است.

وی تصریح کرد: قرآن حتی یک کلمه آن کم و زیاد نشده است و خداوند می‌فرماید «ما آن را نازل کردیم و حفظش می‌کنیم؛ کسی توانایی تحریف قرآن را ندارد و نمی‌تواند تغییری در قرآن انجام دهد».

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه قرآن بهترین رمز وحدت مسلمین است تصریح کرد: اصول دین، فروع دین، اخلاق، تاریخ انبیا همه و همه در قرآن است و امت اسلام باید حول این محور به فکر عزت و تعالی باشند.

وی اشتراکات امت اسلام را فراوان دانست و با تاکید بر اینکه امور جزیی و فرعی نباید سبب اختلاف و کدورت شود تاکید کرد: ما فتوایی نوشتیم که هیچ‌کس حق ندارد به مقدسات اهل سنت اهانتی کند و برادران اهل سنت هم نباید به مقدسات شیعه اهانت کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی عمده مشکلات امت اسلام در کشورهایی همچون سوریه، عراق، پاکستان و افغانستان را ناشی از تفرقه و سوء استفاده دشمنان ارزیابی کرد و گفت: دشمنان ما با اختلاف افکنی در بین مسلمانان در گوشه‌ای می‌نشینند و اسلحه می‌دهند تا مسلمانان یکدیگر را با اسلحه از بین ببرند و کشورهایشان را ویران کنند.

وی بیان داشت: اگر دو برادر اختلافی با یکدیگر پیدا کردند؛ کسی بیاید بگوید چاقو نیاز دارید بفرمایید؟ یکدیگر را به قتل برسانید، آیا اینها خیرخواه هستند؟ اسلحه بدهند و تهییج کنند، مسلمانان به دست مسلمانان کشته بشوند اسرائیل نفس آزاد بکشد و تماشاگر باشد اینها به یقین دوستان ما نیستند.

این مرجع تقلید وهابیت تکفیری را ابزار دست استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل دانست و گفت: امت اسلام باید در مقابل این فرقه که نه به شیعه و نه به اهل سنت رحم می‌کند، هوشیار باشند و اتحاد خود را حفظ کنند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه امت اسلام به مسائل غم‌بار اختلاف‌انگیز یادآور شد: از تاریخ باید پند بگیریم به فرض یکی از عوام ما و یا عوام شما حرف خلافی زد، باید بگوییم غلط است.

آیت‌الله مکارم شیرازی داستان سوریه را غم‌انگیز توصیف کرد و با ابراز تاسف از قتل و کشتار مردم در این کشور مسلمان، گفت: به چه مجوزی یک کشور آباد را به ویرانه خالی از سکنه تبدیل می‌کنند؟ چرا ما بیدار و هوشیار نباشیم؟ چرا دشمنانمان را نشناسیم؟

وی تاکید کرد:‌ دشمن شناسی خودش یک علم است؛ از قرائن و اخبار باید دشمن را بشناسیم و یکی از بهترین راه‌ها برای تفاهم‌ها همین آمد و رفت‌ها و ارتباط گیری‌هاست؛ این رفت و آمدها و دیدارها سبب می‌شود که دشمن مأیوس و تضعیف شود همان‌طور در سابق شیخ مفید و شیخ طوسی کرسی درس داشتند و علمای اهل سنت و شیعه شرکت می‌کردند فتوا بر اساس تمام مذهب می‌دادند. علمای بزرگ کتاب‌های متعدد فقهی نوشته‌اند که فتوای تمام فرق در آن ثبت است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه علمای اهل سنت پیام‌آور مسئله اتحاد در تمام زمینه‌ها هستند، گفت: امروز توطئه‌های دشمن بسیار زیاد است؛ الحمدالله با وجود توطئه‌های دشمنان در مملکت ما انتخابات باشکوهی با مشارکت همه مردم برگزار شد.

وی در ادامه سخنان خود با تجلیل از حماسه آفرینی ملت در انتخابات 24 خرداد ماه و هوشیاری آنان در برابر توطئه‌های دشمنان ابراز داشت:‌ همه مردم اعم از شیعه و سنی در انتخابات شرکت کردند؛ در این انتخابات قطره خونی نریخت؛ این عنایات الهی است که مردم ما بیدار هستند و با برگزاری با شکوه این انتخابات، دشمن ناکام و متحیر شد.
انتهای پیام/2258/ط/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها