امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154197
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۱
تعداد بازدید: 283
به گزارش «پیروان مــوعــود»، الازهر اعلام کرد ما با اهتمام فراوان، برنامه های شبکه های ماهواره ای منتشر کننده افکار افراطی را پیگیری می کنیم؛ خواه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، الازهر اعلام کرد ما با اهتمام فراوان، برنامه های شبکه های ماهواره ای منتشر کننده افکار افراطی را پیگیری می کنیم؛ خواه این شبکه ها اسلامی یا غیر اسلامی باشند؛ چرا که چنین برنامه هایی موجب تشویش افکار و ایجاد فتنه در جامعه می شود.

در همین راستا الازهر از رهبران کلیسای مصر خواست برنامه های افراطی شبکه قبطی مصر را اصلاح کنند؛ چرا که این برنامه ها امنیت و ثبات جامعه را تهدید می کند.

در بیانیه الازهر آمده: برخی شبکه های ماهواره ای قبطی نیل ست به ویژه شبکه الحیاة در گفتگوهای خود به اعتقادات مسلمانان و قرآن کریم و سنت پیامبر(صلی الله علیه وآله)  متعرض شده و هر مطلب نادرستی را به اسلام نسبت می دهد و در اعتقادات مسلمانان تشکیک می کند بدون اینکه در این زمینه به روش های علمی پایبند باشد و در برنامه های خود از افراد مرتدی که قبلا مسلمان بوده و اکنون مسیحی شده اند دعوت می کند و این رفتارها باعث تحریک مسلمانان شده است و نوعی دشمنی میان مسملانان و مسیحیان ایجاد می کند.

الازهر افزود: گرچه پاسخ دادن به تمام این شبهات برای الازهر کاری ساده است، اما ما نمی خواهیم وارد جدل بی فایده بشویم؛ چرا که همین می تواند آتش فتنه ای جدید را در مصر شعله ور سازد و این در حالی است که ما همیشه به ادیان آسمانی احترام می گذاریم و با هرگونه توهین به اعتقادات هر دینی مخالف هستیم.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها