امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154207
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 347
به گزارش پیروان مــوعــود ، «محمد حسین» مفتی قدس در واکنش به اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که گفته ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، «محمد حسین» مفتی قدس در واکنش به اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که گفته بود یهودیان در حرم ابراهیمی هستند و تا ابد در آن باقی خواهند ماند، اعلام کرد حرم ابراهیمی (واقع در جنوب الخلیل) مسجدی اسلامی و فقط برای مسلمانان است.

بر اساس گزارش وبگاه «شاشه نیوز»، محمد حسین گفت: حرم ابراهیمی تنها برای مسلمانان بوده و اینگونه باقی خواهد ماند، وی افزود: تدابیر اسرائیلی در مسجد مذکور به شدت در حال اجراست.

نتانیاهو این سخنان را در واکنش به کشته شدن یک اسرائیلی (در دیروز چهارشنبه) اعلام کر؛ فرد مذکور حدود یک ماه پیش طی عملیات استشهادی یک جوان فلسطینی در نزدیکی حرم ابراهیمی زخمی شده بود و پس از وخامت حالش کشته شد.

یهودیان از سال ۱۹۶۷ وارد حرم ابراهیمی شدند و رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۷۲ اجازه خواندن نماز در رکنی از ارکان این مسجد را به یهودیان داد تااینکه در سال ۱۹۹۴ میان مسلمانان و یهودیان برای انجام مناسک تقسیم زمانی و مکانی شد.

این تقسیم در پی آن رخ داد که یک شهرک‌نشین صهیونیست در سال ۱۹۹۴ و در هنگام نماز صبح فلسطینی‌ها را در این مسجد به رگبار بست و ۲۹ نفر آنها را به شهادت رساند.

هم‌اکنون اسرائیلی‌ها در اعیاد یهودی به مسلمانان اجازه نمی‌دهند در این مسجد نماز بخوانند با اذان بگویند.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها