امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154217
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 321
به گزارش «پیروان مــوعــود»، طبق پیش‌بینی‌های انجام شده برای ساخت هر یک از در‌ب‌های حرم حضرت مسلم بن عقیل ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که تاکنون ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، طبق پیش‌بینی‌های انجام شده برای ساخت هر یک از در‌ب‌های حرم حضرت مسلم بن عقیل ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که تاکنون چوب‌های ساج مورد نیاز آن به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان و ورق‌های مسی مورد نیاز به ارزش ۸۰ میلیون تومان تهیه شده است، ضمن آنکه مردم آبادان مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان نیز وجه نقد در این زمینه پرداخت کرده‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان در این باره با بیان اینکه حدود دو هفته است کار کارگاه ساخت در محل فروشگاه قدیمی شرکت پالایش نفت آبادان برپا شده است، اظهار کرد: دو در‌ب حرم حضرت مسلم‌بن عقیل در ابعاد ۳ در ۶ متر از چوب ساج در حال ساخت است و کار نقره‌کاری و قلم کاری نیز روی آن انجام می‌شود.

یازع افزود: هم اکنون اسکله‌بندی درب‌‌ها انجام گرفته و زمانی که برای ساخت پیش‌بینی شده، یکسال است که پس از ساخت و آماده سازی، هر دو در برای نصب به کوفه ارسال خواهد شد.

وی اضافه کرد: امید می‌رود در طول یک‌سال پیش بینی شده پول مورد نیاز توسط مردم اهدا و کار به اتمام برسد.

به گفته رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان، نجاری و کار ساخت درب‌ها با همراهی چهار نیروی دیگر از همین شهرستان بوده و ۱۰ قلم‌زن نیز از اصفهان دعوت شده‌اند.

یازع گفت: حدود ۵۰ نفر نیز کارهای تدارکات و پشتیبانی را برای ساخت درب‌ها انجام می‌دهند که امید می‌رود یک کار زیبا و به یاد ماندنی که قدمتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ ساله داشته باشد در آبادان ساخته شود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها