امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154223
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۳۵
تعداد بازدید: 407
به گزارش «پیروان مــوعــود»، نماینده شیعیان در زینبیه دمشق گفت: بر اساس توافقنامه الزبدانی، افرادی از شهرک‌های کفریا و فوعه در ریف شمالی ادلب خارج و ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، نماینده شیعیان در زینبیه دمشق گفت: بر اساس توافقنامه الزبدانی، افرادی از شهرک‌های کفریا و فوعه در ریف شمالی ادلب خارج و هم اکنون در هتل «ایبلا» در مسیر فرودگاه بین‌المللی دمشق اسکان داده شده‌اند.

«فادی برهان»، از چهره‌های سرشناس و نماینده شیعیان در زینبیه دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد: افرادی از شهرک‌های شیعه نشین «کفریا» و «فوعه»، در ریف شمالی ادلب براساس توافقنامه معروف به الزبدانی–کفریا و فوعه از این شهرک‌ها خارج و وارد سوریه شده و هم اکنون در هتل «ایبلا» در مسیر فرودگاه بین المللی دمشق اسکان داده شده‌اند.

نماینده شیعیان در زینبیه دمشق افزود: وضعیت جسمانی اغلب این افراد رضایت بخش است و تنها 8 مورد وضعیت وخیم مشاهده شده که به سرعت جهت درمان به مراکز ذیربط معرفی شدند.

فادی برهان خاطر نشان کرد: این افراد از حیث محل و منطقه اقامت دارای اختیار کامل هستند، اما دولت تلاش می‌کند، آنها را در منطقه زینبیه (سلام الله علیها) در ریف دمشق با القصیر در ریف غربی حمص اسکان دهد، اما هنوز تصمیم قطعی در این خصوص گرفته نشده است.

وی درباره خروج عناصر مسلح از الزبدانی و احساسی که در این‌باره داشتند، گفت: این افراد پی برده بودند که عربستان و دیگر کشورهایی که زمانی از آنها حمایت می‌کردند، هم اکنون به آنها پشت کرده‌اند و همین احساس بود که موجب شد، مرحله اول توافق زبدانی – کفریا و فوعه سریع‌تر اجرا شود.

برهان با بیان اینکه امکان دستیابی به توافقات مشابهی در مناطق دیگر سوریه در مراحل آینده نیز وجود دارد، از انجام مذاکراتی در این خصوص در شهرک «رنکوس»، در ریف غربی دمشق خبر داد و تصریح کرد: انتظار می‌رود، توافقی مشابه زبدانی – کفریا و فوعه در این شهرک نیز حاصل شود که دارای اهمیت سیاسی و انسانی بسیار زیادی است.

وی تاکید کرد: دمشق در این مرحله از بحران سوریه تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا با دستیابی به چنین توافقاتی و مشابه آن از درد و رنج مردم سوریه بکاهد و هرچه سریع‌تر به درگیری‌های مسلحانه در کشور پایان دهد.

نماینده شیعیان در زینبیه دمشق با اشاره به اینکه چنین توافقات و مصالحه‌هایی هم به سود مردم سوریه و هم نظام کشور است، تصریح کرد: این توافقات و مصالحه‌ها موجب می‌شود، دمشق با دستی پر در مذاکرات حاضر شود.

برهان تاکید کرد: توافقنامه زبدانی – کفریا و فوعه دارای بازتاب‌های انسانی بسیار زیادی بر مردم در محاصره کفریا و فوعه است و جامعه بین المللی در این‌باره باید گروه‌های مسلح را تحت فشار بگذارد تا به چنین محاصره‌هایی که مشابه آن در «نبل» و «الزهراء» نیز مشاهده می‌شود، پایان دهند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها