امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154239
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۰:۱۸
تعداد بازدید: 263
به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزیر کشور انگلستان در واکنش به رسیدن شمار امضاهای طومار علیه دونالد ترامپ به نیم میلیون، گفت در صورت لزوم از اختیارات ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، وزیر کشور انگلستان در واکنش به رسیدن شمار امضاهای طومار علیه دونالد ترامپ به نیم میلیون، گفت در صورت لزوم از اختیارات خود برای جلوگیری از ورود این میلیاردر آمریکایی به انگلیس استفاده می‌کند.

 «ترزا می» وزیر کشور انگلستان روز پنج‌شنبه گفت ممکن است که دولت «افرادی را که حضورشان به صلاح عمومی نباشد»، از ورود به کشور منع کند.

به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، این اظهار نظر پس از آن صورت گرفت که بیش از 560000 نفر از مردم این کشور با امضای طوماری در سایت پارلمان انگلیس، خواستار ممنوعیت ورود «دونالد ترامپ» نامزد پیشرو جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، شدند.

بر اساس قوانین انگلیس هر پارلمان موظف است به طوماری که شمار امضاهای آن‌ از مرز 100 هزار گذشته، پاسخ داده و آن را مورد بررسی قرار دهد.

سخنگوی خانم می امروز اظهارات ترامپ مبنی بر لزوم جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا را «تفرقه‌افکنانه، مضر و غلط» توصیف کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «ممکن است که وزیر کشور فردی از یکی از حوزه‌های  اقتصادی غیراروپایی را از حضور در انگلستان منع کند، البته در صورتی که تشخیص دهد که حضور این فرد به صلاح عمومی نیست.»

می تصریح کرده است که امکان سفر به انگلیس یک امتیاز است و نه یک حق و وزیر کشور همچنان به استفاده از اختیارات خود برای جلوگیری از ورود «افرادی که ممکن است به جامعه ما آسیب بزنند یا به ارزش‌های ابتدایی ما عقیده‌ای ندارند» ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: «اختیار منع ورود، اختیاراتی بسیار جدی هستند و از آن‌ها سهل‌انگارانه استفاده نمی‌شود. وزیر کشور در صورت لزوم و بر اساس شواهد در دسترس، از این اختیارات استفاده می‌کند.»

با این حال دولت انگلیس با اشاره به مخالفت صریح دیوید کامرون نخست‌وزیر این کشور با اظهارات ترامپ، اعلام کرده است که فعلا قصد ندارد به صورت مشخص در مورد این میلیاردر آمریکایی اظهار نظر کند.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها