امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154243
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 126
به گزارش «پیروان مــوعــود»، در حدود ۱۹۰ مسلمان شاغل در یک شرکت بسته‌بندی گوشت در ایالت کلرادوی آمریکا پس از اعتراض نسبت به محدودیت‌هایی که در زمان ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، در حدود ۱۹۰ مسلمان شاغل در یک شرکت بسته‌بندی گوشت در ایالت کلرادوی آمریکا پس از اعتراض نسبت به محدودیت‌هایی که در زمان نمازشان اعمال می‌شد،‌ از کار اخراج شدند.

شورای روابط آمریکایی-اسلامی می‌گوید شرکت بسته‌بندی کارگیل رفتار تبعیض‌آمیزی در قبال کارکنان مسلمانش که اغلب اهل کشور سومالی هستند، اعمال می‌کند.

جیلانی حسین، یکی از سخنگویان این نهاد، می‌گوید کارکنان به محدودیت‌های جدیدی که بر نماز خواندن در زمان کار اعمال شده بود، معترض بودند.

وی در ادامه گفت: "تمام این افراد کارکنان خوبی هستند که مسأله دیگری نداشته‌اند. این مناقشه از سوءبرداشت شرکت از تغییرات در سیاست‌ها در حوزه نماز خواندن در محل کار نشأت گرفته است."

مارتین می‌گوید این افراد پس از اینکه در سر کار خود حاضر نشدند اخراج گشتند در حالیکه به آنها پیشتر هشدار داده شده بود اگر سه روز متوالی را بدون اطلاع سر کار حاضر نشوند، ممکن است موقعیت شغلی‌شان به خطر افتد.

عمر جمال، مدیر اجرایی کمیسیون حقوق بشر سومالی، اعلام کرد که احتمالا سوءتفاهمی از جانب مدیران کارگیل پدید آمده باشد زیرا مسلمان‌ها باید در اوقات مختلفی در طول روز نماز بخوانند.

جمال می‌گوید سازمانش در تماس با کارگیل است تا راه‌حلی را برای بازگشتن این افراد به کارشان بدست آوردند.

کارگیل که در سال 1865 تأسیس شد بیش از 155 هزار کارمند در 68 کشور جهان داشته و در صفحه وب‌سایتش اعلام کرده در حوزه درآمد بزرگترین شرکت خصوصی آمریکایی محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار