امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154245
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۱
تعداد بازدید: 137
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عالم، مقامات بحرینی در آستانه پنجمین سالروز آغاز انقلاب 14 فوریه، پنج تن از چهره‌های انقلابی را بدون ذکر دلیل برای ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عالم، مقامات بحرینی در آستانه پنجمین سالروز آغاز انقلاب 14 فوریه، پنج تن از چهره‌های انقلابی را بدون ذکر دلیل برای بازجویی احضار کردند.

به گزارش مقامات بحرین خلیل مرزوق، جمیل کاظم، میثم سلمان، محمد الغریفی و رضی الموسوی را احضار کردند.

بر اساس این گزارش، دادگاه جنایی بحرین همچنین روز گذشته بر اساس اتهامات ساختگی، یک شهروند را به اعدام و 22 نفر دیگر را به زندان ابد و سلب تابعیت محکوم کرد. دو تن دیگر نیز 200 هزار دینار بحرین جریمه شدند.

پیش‌تر 29 نفر با اتهام ادعایی تلاش برای قتل نیروهای پلیس به تحمل زندان از پنج سال تا حبس ابد محکوم شده بودند و تابعیت دو تن از آنان سلب شد.

باشگاه حقوق بشر بحرین گفت، مقامات از قانون تروریسم برای سخت‌تر کردن مجازات استفاده می‌کنند، و چون تحقیقات بی طرفانه نیست نمی‌توان به گزارش‌های رسمی اعتماد کرد زیرا اعتراف‌ها تحت شکنجه گرفته می‌شوند.

این نهاد حقوقی با اشاره به این که گزارشگر ویژه شکنجه در سازمان ملل متحد همچنان از ورود به کشور بحرین منع می‌شود؛ از دخالت سیاست در دستگاه قضایی انتقاد کرد و لغو تمامی احکام زندانیان سیاسی و پایبندی به معیارهای بین المللی محاکمه را خواستار شد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها