امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154252
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۳۹
تعداد بازدید: 164
به گزارش پیروان مــوعــود، اين ادعا دروغي بيش نيست و در بسته فروخته شده صرفا يک برنامه تلگرام پلاس ! قرار داده شده که به صورت رايگان در تمام سايتي ها ...

به گزارش پیروان مــوعــود، اين ادعا دروغي بيش نيست و در بسته فروخته شده صرفا يک برنامه تلگرام پلاس ! قرار داده شده که به صورت رايگان در تمام سايتي ها و فروشگاه برنامه ها موجود است .اساسا هک تلگرام بدون داشتن شماره تلفن و کد 5 رقمي پيامک شده از سوي تلگرام امکان پذير نيست و حتي نصب نرم افزاري در گوشي شما نيز پيام هاي حساب کاربري تلگرام شما را در دسترس هکر قرار نمي دهد! 

اين شيوه کلاه برداري همان روشي است که از ماه ها قبل در تلگرام وجود داشت و افرادي سودجو با فرستادن پيامي با نام کاربري جعلي تلگرام براي کاربران ،ادعا مي کنند ،براي تاييد حساب خود بايد کد 5 رقمي ارسال شده از سوي تيم تلگرام را براي تاييد وارد کنيد ،که در صورت همکاري فرد قرباني ،حساب کاربري در اختيار اين سودجويان قرار ميگرد و مهاجمان از اطلاعات شما براي اخاذي استفاده خواهند کرد 
 
تمام اکانت هاي رسمي تلگرام داراي يک هلوگرام آبي رنگ به معناي تاييد شده در کنار اسم خود هستند و در صورت دريافت چنين پيام هايي از سوي سودجويان حتما روي گزينه report spam کليک کنيد تا اين کاربران مورد پيگرد ناظرين تلگرام قرار گيرند. 
 
توجه داشته باشيد در صورت همکاري شما با اين افراد به راحتي تمام چت ها و حتي عکس هاي رد و بلد شده شما در گروه هاي خصوصي نيز در دسترس اين مهاجمان قرار مي گيرد .البته لازم به ذکر است که چت هاي امن يا سکرت چت ها صرفا مختص به همان گوشي است و در ابزارهاي ديگر قابل دسترس نيست. 
 
براي آنکه از عدم نفوذ به حساب تلگرامي خود اطمينان کافي داشته باشيد حتما از قسمت setting تلگرام و در بخش security گزينه پسورد ابري يا two-step verification را با وارد کردن ايميل خود و انتخاب يک پسورد فعال کنيد. 
 
با فعالسازي اين بخش براي هر بار ورود به اکانت خود علاوه بر کد پنج رقمي پيامک شده بايد اين رمز عبور را نيز وارد کنيد. 
 
تمام اکانت‌هاي رسمي تلگرام داراي يک هولوگرام آبي رنگ به معناي تاييد شده در کنار اسم خود هستند و در صورت دريافت چنين پيام‌هايي از سوي سودجويان حتما روي گزينه report spam کليک کنيد تا اين کاربران مورد پيگرد ناظرين تلگرام قرار گيرند. 
 
همچنین چنانچه چنين تبليغات دروغين را در گروه ها و کانال هاي تلگرامي مشاهده کرديد مراتب را به پليس فتا اطلاع دهيد. 
* پایگاه امنیت فناوری اطلاعات

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها