امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154285
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۰۸
تعداد بازدید: 295
به گزارش «پیروان مــوعــود»، جاستن ترودو نخست وزیر کانادا، پیامی تصویری به بزرگ‌ترین گردهمایی علمای مسلمان آمریکا، کانادا و جهان که اواخر دسامبر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، جاستن ترودو نخست وزیر کانادا، پیامی تصویری به بزرگ‌ترین گردهمایی علمای مسلمان آمریکا، کانادا و جهان که اواخر دسامبر هر سال در شهر تورنتوی کانادا برگزار می‌شود، ارسال کرد که آن را با «سلام علیکم» به زبان عربی آغاز کرد. او همچنین به پناهجویان به کشورش، خوش آمد گفت.

نخست وزیر در پیام خود، به برگزاری کنندگان کنگره «احیای روحیه اسلامی» درود فرستاد و گفت که تنوع فرهنگی و دینی، از برجسته‌ترین ویژگی‌های جامعه کانادا است.

ترودو، سخنان خود را با «سلام علیکم» به زبان عربی آغاز کرد و سپس به دو زبان رسمی کانادا، یعنی انگلیسی و فرانسوی سخن گفت. او اظهار داشت: «بسیار خشنودم که با چند جمله با شما مشارکت می‌کنم در سه سال گذشته، فرصت حضور در برخی جلسات این کنگره را یافتم. خشنودم که این کنگره، نماد هویت اسلامی مسلمانان کانادا است، کشوری که بر پایه تنوع استوار است، تنوعی که در پی ساختن کشوری قوی است».

ترودو بر اهمیت همبستگی میان کانادایی‌ها در بنای وطنشان بدون تبعیض میان آن‌ها تاکید کرد و گفت کانادا بر این مساله حریص است و به همین دلیل، از پناهجویان سوری استقبال کرده و از لحظه رسیدنشان به فرودگاه، آن‌ها را شهروند به شمار آورده است. او سخنان خود را با آرزوی صلح برای همه پایان داد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها