امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154290
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 338
به گزارش «پیروان مــوعــود»، علی رغم حملات شکننده ای که ارتش عراق با پشتیبانی نیروهای بسیج مردمی علیه گروه تروریستی داعش انجام می دهد، و با وجود ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، علی رغم حملات شکننده ای که ارتش عراق با پشتیبانی نیروهای بسیج مردمی علیه گروه تروریستی داعش انجام می دهد، و با وجود آغاز عقب نشینی سلطه تکفیری این گروه تروریستی در سرزمین های عراقی، و نیز علی رغم تمام تحولات در منطقه، ولی گروه تروریستی داعش همچنان به صدور فتواهای عجیب افراطی خود در تمام زمینه های مختلف ادامه می دهد.

طی روزهای کوتاه گذشته، داعش به مناسبت ولادت پیامبر اسلام(ص) فتوایی را صادر و براساس آن، هرگونه شادی و یا جشن به این مناسبت را حرام اعلام کرد؛ حتی این گروه تروریستی از آزین بندی کوچه ها و پخش شیرینی ممانعت به عمل آورد و مغازه داران و اهالی را تهدید کرد چنانچه با این دستور مخالفت کنند، به ضرب شلاق و یا پرداخت غرامتی که ممکن است به هزار دینار برسد، مجازات خواهند شد.

نکته قابل توجه اینجاست که گروه تروریستی داعش، این فتوا را پس از آنکه "عبدالعزیز آل الشیخ" –مفتی اعظم وهابیت سعودی- از برگزاری جشن میلاد پیامبر نهی کرد، صادر کرده است.

به گونه ای که مفتی سعودی مدعی شد این گونه مراسم ها، بدعت و خرافاتی است که طی  سیصد سال اخیر، بروز یافته اند.

"آل الشیخ" در اظهارتی سخیفانه گفت: "این گونه جشن ها، شرارت بار و اشتباه هستند؛ چراکه آن بدعتی است که نه در دین اسلام و نه در عصر پیامبر، اصالتی نداشته است."

این در حالی است که تمام مسلمانان و دانشگاه های اسلامی، جشن های نبوی را تأیید می کنند و تأکید کرده اند، این از بهترین اعمال و تقرب جویی هاست. با این وجود، باز هم، وهابیت و داعشیت، بر تحریم جشن های میلاد پیامبر اصرار می ورزند؛ اتحاد عقیدتی وهابیت و داعش، تنها در همین محدود نیست؛ بلکه سیاست هر دوی آنها نیز یکی است. بهترین دلیل برای اثبات این مدعا، سیاست ویرانگرانه دو گروه علیه قبرهاست.

عجیب اینجاست که برخی از نویسندگان و اساتید دانشگاهی، ادعا دارند وهابیت با داعش ارتباطی ندارد و به دلیل صفا و خلوصی که دارد در میان مردم محبوب شده است؛ ولی چه صفا و خلوصی! محمد عبدالوهاب و پیروان او، قبر صحابه پیامبر را تخریب کردند و سیاست شلاق و سنگسار در پیش گرفتند؛ آیا این سیاست صفا و خلوص است؟! هرچه وهابیت به واسطه ائتلاف با آل سعود و نفوذ در قدرت، توانست هیمنه خود را بر مردمی که نمی دانستند چه روی می دهد، تحمیل کند، در مقابل گروه تروریستی داعش در تحقق این هدف ناکام ماند و با مقابله گسترده مردمی هوشیار روبه رو شد؛ امتیازی که مردم زمان ابن عبدالوهاب از آن بی بهره بودند.

در پایان می توان تأکید کرد، اندیشه وهابی همان غذای روحی گروه تروریستی داعش است و مادامی که اندیشه وهابی وجود دارد، نابودی داعش هم نمی تواند از ظهور گروه های مشابهه در آینده مانع شود؛ بنابراین، بهترین راه برای مبارزه با تروریسم و نابودی آن، مبارزه با اندیشه تکفیری وهابی، افشای ماهیت آن و تناقضش با احکام استوار اسلامی است.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها