امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154296
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 237
به گزارش «پیروان مــوعــود»، «علی النمر،» برادرزاده شیخ نمر باقر النمر - روحانی برجسته شیعه و از چهره های مخالف رژیم آل سعود- در فهرست اعدامی‌های ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، «علی النمر،» برادرزاده شیخ نمر باقر النمر - روحانی برجسته شیعه و از چهره های مخالف رژیم آل سعود- در فهرست اعدامی‌های امروز شنبه نبود.

بنا بر اعلام وزارت کشورعربستان سعودی، امروز 47 نفر در این کشور از جمله شیخ نمر النمر، به جرم « اقدامات تروریستی» اعدام شدند.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی به نقل از بیانیه وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد این محکومان در 12 شهر مختلف این کشور اعدام شده اند.

نام برادرزاده شیخ نمر که هنگام بازداشت زیر سن قانونی بود، در فهرست افرادی که امروز اعدام شدند، قرار ندارد.

شیخ نمر النمر 56 ساله از منتقدان سرسخت رژیم آل سعود، از رهبران جنبش اعتراضی در عربستان سعودی بود. این جنبش اعتراضی در سال 2011 در شرق عربستان سعودی که بیشتر اقلیت شیعه در آنجا زندگی می کنند، آغاز شد.

جامعه شیعیان عربستان که در استان شرقی متمرکز هستند، از این که در این کشور سنی به حاشیه رانده شده اند، شکایت دارند.

شیخ نمر اکتبر 2014 از سوی دادگاه ویژه رسیدگی به امور تروریستی، به جرم « فتنه انگیزی »، « نافرمانی از ولی امر » و « حمل سلاح » به اعدام محکوم شد.

این مجتهد شیعه عربستانی ژوئیه 2012 در پی اعتراضات شیعیان دستگیر شد و دو تن از طرفداران او در جریان این اعتراضات کشته شدند.

همچنین نام « فارس الشویل » نیز در فهرست اعدامی های امروز دیده می شود. رسانه های سعودی فارس الشویل را به عنوان یکی از رهبران مذهبی القاعده در عربستان سعودی معرفی کرده اند. این فرد اوت 2004 بازداشت شده بود.

این نخستین اعدام هایی است که در سال 2016 در این کشور پادشاهی به شدت محافظه کار به اجرا در آمده است. براساس آمار رسمی ارائه شده، سال گذشته میلادی، 153 نفر در عربستان سعودی اعدام شدند.

نتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار