امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154310
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۲۰
تعداد بازدید: 345
به گزارش پیروان مــوعــود ، سیدمهدی میرمهدی در یک نشست خبری با اشاره به برخورد با گارانتی‌های غیرمجاز در بازار IT اظهار داشت: از زمان تشکیل هیات ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، سیدمهدی میرمهدی در یک نشست خبری با اشاره به برخورد با گارانتی‌های غیرمجاز در بازار IT اظهار داشت: از زمان تشکیل هیات مدیره جدید اتحادیه فناوران نزدیک به ۵۰۰ شکایت از سازمان صنعت به اتحادیه ارجاع شده که اغلب این شکایات با رضایت شاکی مختومه شده‌اند و تعداد کمی از شکایات نیز به علت عدم پذیرش متشاکی و با تعیین جریمه برای متشاکی به سازمان صنعت ارجاع شده و سپس به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران خاطرنشان کرد: بیشترین میزان شکایات از بازار IT مربوط به گران‌فروشی است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای دی ماه برخورد با گارانتی‌های غیرمجاز در بازار IT آغاز شده، گفت: تعداد ۸۷ واحد صنفی که گارانتی غیرمناسبی به مشتری ارائه می‌دادند پلمب شده‌اند که در تاریخ اول دی ماه ۴۰ واحد صنفی پلمب شدند و سپس ۳۰ واحد به صورت مجزا و ۱۷ واحد بدون پروانه کسب پلمب شده‌اند.

میرمهدی با اشاره به اینکه از ۸۷ واحد پلمب شده اغلب دارای پروانه کسب بودند، گفت: اما ۱۷ واحد که پروانه کسب نداشتند در واحدهای مسکونی اقدام به تولید کارت‌های گارانتی هزار و ۵ هزار تومانی و فروش آنها به واحدهای صنفی می‌کردند که مشتری پس از مراجعه متوجه می‌شد گارانتی مربوطه در یک واحد مسکونی و بدون هیچ خدماتی است.
 

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها