امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154312
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۲۰
تعداد بازدید: 331
به گزارش پیروان مــوعــود ، سید مهدی میرمهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران، در پاسخ به سوال فارس درباره اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، سید مهدی میرمهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران، در پاسخ به سوال فارس درباره اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرده از طریق مذاکره با سازمان صنعت، معدن و تجارت از این پس شکایاتی که به سامانه ۱۲۴ ارسال می‌شوند به جای اتحادیه فناوران رایانه به سازمان نظام‌صنفی ارجاع می‌شود و اخیرا نیز شکایاتی به این روش در نظام صنفی برگزار شده گفت: شاید سازمان نظام صنفی این درخواست را ارائه کرده باشد اما اتحادیه‌ها زیرمجموعه سازمان صنعت، معدن تجارت هستند و طی تفاهم‌نامه‌ای که بین این اتحادیه و سازمان امضا شده تمامی شکایاتی که با سامانه ۱۲۴ ارسال می‌شوند به اتحادیه ارجاع و در کمیسیون شکایات اتحادیه ارجاع می‌شوند.

وی ادامه داد: تا به امروز نیز روزانه شکایاتی که از طریق سامانه ۱۲۴ ارسال شده مورد بررسی قرار گرفته و در مدت ۱۵ روز نیز جواب شکایت اعلام می‌شود که در صورتی که رضایت شاکی جلب شود پرونده مختومه و در غیر این صورت پرونده به سازمان صنعت ارجاع می‌شود.

میرمهدی در پاسخ به سوال دیگر فارس، مبنی بر اینکه سازمان نظام صنفی اعلام می‌کند که به دلیل وجود این سازمان در صنف رایانه اساسا شکایات بازار IT باید از طریق این سازمان پیگیری شود گفت: طبق قانون نظام صنفی ۱۴۰ اتحادیه در تهران و ۷۸۰۰ اتحادیه در شهرستان ها فعالیت می‌کنند و سازمان نظام صنفی نیز وظیفه حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزار و شرکت‌هایی که در حوزه تولید و صادرات نر‌م‌افزار فعالیت دارند را برعهده دارد که این دو قانون هیچ ارتباطی با هم ندارند.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: این اتحادیه متولی شرکت‌های حقیقی و حقوقی است که در حوزه فروش و خدمات پس از فروش فعالیت می‌کنند و این افراد باید از اتحادیه مجوز بگیرند.

وی گفت: همچنان که اگر شکایتی از یک واحد صنفی به اتحادیه ارجاع شود ابتدا عضویت این واحد در اتحادیه بررسی می‌شود و اگر پروانه کسب نداشته باشد واحد صنفی پلمب خواهد شد.

میرمهدی تاکید کرد: اگر قرار باشد مرجع رسیدگی به شکایات در بازار IT از اتحادیه به سازمان نظام صنفی تغییر کند این موضوع باید از طریق وزیر صنعت به اتاق اصناف و سپس به ما اعلام شود که چنین چیزی عملی نخواهد شد و اگر چنین روالی در حال حاضر انجام می‌شود خلاف قانون است.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها