امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154315
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۷:۲۰
تعداد بازدید: 334
به گزارش پیروان مــوعــود، به‌دلیل افزایش هزینه‌های جانبی دامداران برای تولید شیر این قشر، از سال گذشته اصرار به افزایش قیمت شیر خام داشتند ...

به گزارش پیروان مــوعــود، به‌دلیل افزایش هزینه‌های جانبی دامداران برای تولید شیر این قشر، از سال گذشته اصرار به افزایش قیمت شیر خام داشتند که در نهایت طی دو هفته اخیر سازمان حمایت با افزایش 6 درصدی قیمت شیر خام، یعنی در هر کیلو 100 تومان موافقت کرد که از اول دی‌ماه این موضوع اجرایی شود، اما همان موقع صنایع لبنی اعلام کردند که به‌دلیل رکود حاکم بر بازار و نبود کشش قیمتی، امکان افزایش قیمت وجود نداشته و قیمت‌ها را بالا نمی‌کشند.

اما امروز سایت اطلاع‌رسانی وزارت صنعت (شاتا) مجدداً اعلام کرد که از اول دی‌ماه قیمت لبنیات پرمصرف و شیر 6 درصد افزایش خواهد داشت.

برای اطلاع از صحت موضوع با رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی تماس گرفتیم و جالب اینکه باکری موضوع افزایش 6 درصدی قیمت را تکذیب کرد.

وی گفت: رکود حاکم بر بازار و کاهش قدرت خرید مردم باعث شده که قادر نباشیم قیمت‌ها را افزایش دهیم، اگرچه دامداران به‌دلیل افزایش هزینه‌های جانبی حق دارند که بخواهند در هر کیلوگرم 100 تومان مازاد دریافت داشته باشند، اما اینکه ما قادر باشیم از بازار و مصرف‌کننده افزایش قیمت را دریافت کنیم، موضوعی است که پاسخ آن مشخص است.

باکری تصریح کرد: طی سال‌های گذشته با افزایش قیمت لبنیات شاهد کاهش شدید مصرف لبنیات و عدم قدرت خرید خانوارها روبه‌رو هستیم که عوارض جبران‌ناپذیری را بر سلامت جامعه می‌گذارد.

وی درمورد خبر افزایش قطعی قیمت لبنیات اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم، هیچ افزایش قیمتی در قیمت لبنیات کارخانه‌های لبنی نداشته‌ایم.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار