امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154324
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۲۳:۵۳
تعداد بازدید: 309
به گزارش «پیروان مــوعــود»، سخنگوی گردان‌های «حزب الله» عراق با اشاره به نقش منفی واشنگتن در آزادسازی شهر «الرمادی»، درباره حضور نظامی نیروهای ترکیه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، سخنگوی گردان‌های «حزب الله» عراق با اشاره به نقش منفی واشنگتن در آزادسازی شهر «الرمادی»، درباره حضور نظامی نیروهای ترکیه در خاک عراق تأکید کرد اگر تلاش‌های دیپلماتیک به شکست منتهی شود نیروهای ترکیه را هدف نظامی قرار خواهند داد و با قدرت از عراق بیرون خواهند راند.

«جعفر الحسینی» سخنگوی گردان‌های «حزب الله» عراق از نقش مخرب آمریکا در آزادسازی شهر «الرمادی» پرده برداشت.

الحسینی در گفت‌وگو با شبکه خبری «المیادین» تأکید کرد که آمریکا اجازه نداد نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) در عملیات آزادسازی الرمادی مشارکت داشته باشند و دولت عراق نیز با این مسئله موافقت کرد.

وی با تأکید بر اینکه دوست ندارد با تصمیم‌های دولت مخالفت کند یا با آن وارد درگیری شود، اظهار داشت: «الحشد الشعبی در الانبار حضور دارد... واین گروه همچنین بر آموزش عشایر الانبار نظارت می‌کند».

سخنگوی گردان‌های «حزب الله» عراق ضمن تکذیب اتهامات مربوط به ربایش 19قطری توسط این گردانها، اظهار داشت: «ما از شرایط و ربایش آنها هیچ اطلاعی نداریم. آنچه برخی از مطبوعات درباره شرایط ربایش و میانجی‌گری «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان منتشر کرده‌اند سناریوهای خیالی است که به واقعیت ارتباطی ندارد».

الحسینی همچنین تصریح کرد: «ما آمادگی نداریم که در این زمینه با دوحه همکاری کنیم زیرا این مسئله ارتباطی به ما ندارد و قطری‌ها باید با دولت عراق همکاری کنند».

وی با اشاره به اینکه آمریکا از حزب الله عراق خواسته بود که در پایگاه «الحبانیه» آمریکا در عراق مستقیما دیدار کند، تأکید کرد که حزب الله این مسئله را نپذیرفت؛ «زیرا آمریکایی‌ها تمایل داشتند که از نظر میدانی با هم هماهنگ باشیم. به ما پیشنهاد دادند که در مبارزه با دولت اسلامی (داعش) با آنها همکاری داشته باشیم و آنها نیز برای تحرکات ما در زمین پوشش هوایی را فراهم کنند».

سخنگوی گردان‌های «حزب الله» عراق درپایان درباره حضور نظامی نیروهای ترکیه در خاک عراق گفت: «ما منتظر تلاش دولت در چارچوب دیپلماسی هستیم ولی در پایان اگر این تلاش‌ها به شکست منتهی شود نیروهای آنان (ترکیه) را هدف نظامی قرار خواهیم داد و با قدرت آنان را از عراق بیرون خواهیم راند».

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار