امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154355
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 260
به گزارش «پیروان مــوعــود»، اجرای حکم ظالمانه اعدام شیخ نمر اعتراضات گسترده علیه خاندان آل سعود را در سطح جهان درپی داشته تا بر تنش ها در خاور میانه ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، اجرای حکم ظالمانه اعدام شیخ نمر اعتراضات گسترده علیه خاندان آل سعود را در سطح جهان درپی داشته تا بر تنش ها در خاور میانه بیفزاید.

مجلس اعلای شیعه لبنان اعدام شیخ نمر را اشتباهی فاحش خواند و حزب الله لبنان نیز آن را ترور دانست در حالی که شیعیان تهران و کشمیر در اعتراض به این اقدام به خیابان ها آمده اند.

عربستان 47 نفر را به اتهام خشونت اعدام کرده در حالی که پیروان شیخ نمر می گویند وی انسانی مسالمت جو و صلح طلب بوده و فقط خواستار برخورداری شیعیان عربستان از حقوق قانونی خود بوده است.

همچنین شیعیان منطقه الشرقیه در عربستان با تجمع در مقابل منزل شیخ نمر شعار مرگ بر آل سعود سر دادند و گروهی دیگر نیز در بحرین دست به تظاهرات زدند و این در حالی است که حاکمان بحرین نیز هم پیمان عربستان هستند.

در ایران نیز روحانیان و مسئولان در رسانه ها پیوسته به این اقام عربستان اعتراض می کنند و خواستار سرنگونی آل سعود هستند.

رهبران شیعه عراق، کویت، لبنان و یمن نیز در مورد پیامدهای ناگوار این اقدام به عربستان هشدار داده و گفته اند این اقدام بر آتش درگیری های مذهبی در منطقه می افزاید.

از سوی دیگر در هند نیز صدها شیعه در ایالت کشمیر که اکثریت مردم آن مسلمان هستند دست به تظاهرات زدند و یکی از مسئولان برپایی تظاهران گفت: اتهامات نسبت داده شده به شیخ نمر بی اساس است.

اما در ایران آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران به گروه محکوم کنندگان اعدام شیخ نمر در داخل و خارج ایران پیوست و با انتشار بیانیه ای از جایگاه شیخ نمر تجلیل کرد.

وی در پیام خود در شبکه های اجتماعی با همسان دانستن عربستان و داعش اظهار داشت که عربستان و داعش مخالفان خود را اعدام می کنند.

پارلمان عراق با اکثرت شیعی خود از دولت این کشور خواسته روابط خود را با عربستان قطع کند و این در حالی است که فقط یک روز از بازگشایی سفارت ریاض در بغداد می گذرد.

 انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها