امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154359
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۱۳
تعداد بازدید: 322
به گزارش «پیروان مــوعــود»،  از حضرت صادق (علیه السلام)پرسیدم: این که خداوند به شیطان فرمود: آری به تو (شیطان) مهلت داده خواهد شد تا به وقت ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»،  از حضرت صادق (علیه السلام)پرسیدم: این که خداوند به شیطان فرمود: آری به تو (شیطان) مهلت داده خواهد شد تا به وقت معین و روز معلوم، این وقت معلوم چه زمانی خواهد بود؟
 
یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان ها را به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان (علیه السلام)چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟

سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت (عجل الله تعالی فرجه الشریف)چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی گیرد و گرسنه ای یافت نمی شود؟
 
منافقان
در تفسیر آیه 25 سوره مبارکه فتح که خداوند می فرماید: اگر شما عنصر کفر و ایمان از یکدیگر جدا می گشتید همانا آنان که کافرند را به عذاب دردناک معذب می ساختیم، امام صادق (علیه السلام)فرمود: خداوند در صلب کافران و منافقان امانت هایی از مومنان دارد، حضرت قائم ما ظهور نمی کند، مگر آنکه آن امانت ها را خداوند از صلب آنان بیرون آورد و (آن مومنان متولد شوند) پس از آن حضرت کافران و منافقان را به قتل می رساند.

امام صادق (علیه السلام)می فرماید: هنگامی که حضرت قائم (علیه السلام)قیام کند، نیازی ندارد که از شما درخواست یاری کند و نسبت به بسیاری از شما منافقان حد خدا را جاری می کند.

امام حسین (علیه السلام)به فرزندش امام سجاد (علیه السلام)می فرماید: سوگند به خدا که خون من از جوشش باز نمی ایستد تا این که خداوند مهدی (علیه السلام)را برانگیزد. آن حضرت به انتقام خون من از منافقان فاسق و کافر هفتاد هزار نفر را می کشد.

امام باقر (علیه السلام)می فرماید: چون حضرت قائم قیام کند ... به کوفه می آید و در آن جا همه منافقان را (که به امامت حضرت عقیده ندارند) به قتل می رساند و کاخ های آنان را ویران می کند و با جنگجویان آنان می جنگد و آن قدر از آنان می کشد تا خداوند خشنود گردد.
 
شیطان
وهب بن جمیع می گوید: از حضرت صادق (علیه السلام)پرسیدم: این که خداوند به شیطان فرمود: آری به تو (شیطان) مهلت داده خواهد شد تا به وقت معین و روز معلوم، این وقت معلوم چه زمانی خواهد بود؟ فرمود: آیا پنداشته ای این روز روز قیامت است؟ خداوند تا روز قیام قائم ما به شیطان مهلت داده است.

وقتی خداوند او را مبعوث می کند (و اجازه قیام می دهد) حضرت به مسجد کوفه می رود در آن هنگام شیطان در حالی که با زانوان خود راه می رود به آنجا می آید و می گوید: ای وای بر من از امروز.

حضرت مهدی (علیه السلام)پیشانی او را می گیرد و گردنش را می زند و آن هنگام روز وقت معلوم است که مهلت شیطان به پایان می رسد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها