امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154363
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۸
تعداد بازدید: 288
به گزارش «پیروان مــوعــود»، درحالیکه جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز عربستانی با واکنشها و اعتراضهای گسترده‌ای در کشورهای دنیا ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، درحالیکه جنایت آل سعود در اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز عربستانی با واکنشها و اعتراضهای گسترده‌ای در کشورهای دنیا مواجه شده است، رئیس امور مسجد الحرام و مسجد النبی با حمایت از این جنایت، مدعی شد که این اقدام باعث خوشحالی همه مسلمانان دنیا شد.!!

"عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس" از وزارت کشور عربستان به علت ارتکاب جنایت اعدام شیخ نمر تشکر کرد.

وی در توجیه این جنایت مدعی شد: "حکم اعدام شیخ نمر و 46 فرد گمراه دیگر با استناد به احکام اسلامی صادر و اجرا شد ."

السدیس در ادامه این ادعاها گفت: "همه مسلمانان از مشرق تا مغرب از پیروزی حق بر باطل خوشحال شدند و ولی امر ما (پادشاه عربستان) حکم اعدام افرادی را که ارزشی برای خون بی گناهان قائل نبودند و درپی برهم زدن امنیت و فتنه گری بودند، امضا کرد، و با این کار باطل را ریشه کن کرد و مردم را از شر آنها حفظ کرد."

وزارت کشور عربستان دیروز (شنبه) از اعدام آیت الله نمر باقر النمر خبر داد.

اعلام این خبر با تظاهرات و اعتراضهای گسترده ای در عربستان و دیگر کشورهای دنیا همراه شد.

علاوه بر اعتراضهای گسترده مردمی، سیاستمداران، سازمانها و نهادهای بین المللی نیز این جنایت عربستان را محکوم کردند.

رسانه های غربی نیز این اقدام عربستان سعودی را محکوم کردند، به صورتیکه روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس، اعدامها در عربستان را شبیه به اقدامات داعش دانست.

روزنامه انگلیسی تایمز هم در مطلبی با اشاره به جنایت اعدام شیخ نمر خاطرنشان کرد، هنوز یک سال از رسیدن ملک سلمان 80 ساله به پادشاهی نگذشته است، ولی این سال یکی از بدترین سالهای تاریخ عربستان به شمار می آید.

تایمز تأکید کرد: جهان غرب اکنون می داند تفکر وهابیت که خاندان حاکم (آل سعود) بر آن بنا نهاده شده دلیل افراطی گری در منطقه است. مدارک و نشانه‌های بسیاری وجود دارد که بیانگر وجود مشکلاتی در خاندان حاکم سعودی به دلیل سیاست‌های تبعیض آمیز سلمان و پسر او "محمد بن سلمان" است، که با وجود سن و سال کم (30 سال) به عنوان وزیر دفاع و جانشین ولیعهد منصوب شده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها