امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154369
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۶:۳۸
تعداد بازدید: 320
به گزارش «پیروان مــوعــود»، پیش از اجرای این حکم، دادگاه عالی عربستان حکم اعدام شیخ نمر النمر را تأیید کرده بود و این حکم در مرحله ای قرار داشت که ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، پیش از اجرای این حکم، دادگاه عالی عربستان حکم اعدام شیخ نمر النمر را تأیید کرده بود و این حکم در مرحله ای قرار داشت که تنها به دستور پادشاه عربستان اجرا و یا لغو می شد که به مرحله اجرا درآمد. آنچه در این میان جالب توجه می نماید چشم پوشی مدعیان حقوق بشر در خصوص جنایات آل سعود است.

پروفسور نوآم چامسکی نظریه پرداز امریکایی و استاد بازنشسته دانشگاه MIT  در خصوص اعدام شیخ نمر و چرایی سکوت حامیان غربی آل سعود از این اقدام به خبرنگار مهر گفت: در خصوص اعدام ایشان برخی واکنشها از سوی نهادهای حقوق بشری صورت گرفته است.

وی افزود: اما باید توجه داشت که احتمالا هیچ کار خاص و اقدامی عملی در قبال عربستان صورت نخواهد گرفت.

چامسکی در خصوص علت این موضوع که هیچ کار خاصی در قبال عربستان در خصوص این اعدام صورت نخواهد گرفت گفت: دلیل این موضوع این است که عربستان یک متحد خیلی ارزشمند برای حامیانش است.

چامسکی در خصوص وضعیت شیعیان عربستان که حدود ۲۵ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند بعد از اعدام شیخ نمر گفت:  شیعیان عربستان به صورت بدی سرکوب شده اند. ممکن است که وضعیت شیعیان عربستان بعد از اعدام شیخ نمر بدتر نیز بشود و بیشتر سرکوب شوند.

وی در پایان و در خصوص واکنش آمریکا و غرب به اعدام شیخ نمر نیز گفت:  آنها ممکن است تنها اعتراضاتی پوچ و توخالی نسبت به این اقدام از خود نشان دهند.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار