امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۸:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 15438
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران عضو شورای شهر تهران در سخنان پیش از خطبه‌ نماز جمعه امروز تهران با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی چمران عضو شورای شهر تهران در سخنان پیش از خطبه‌ نماز جمعه امروز تهران با اشاره به فرا رسیدن سالگرد شهادت شهید چمران گفت: زندگی شهید چمران مقاطع مختلفی دارد که مهمترین آن سفر وی به آمریکا برای تحصیل بود و پس از اینکه در این کشور تحصیلات خود را در عالی‌ترین سطح به اتمام رساند برای مبارزات چریکی راهی مصر شد و با اسرائیل جنگ خود را آغاز کرد و آرزو داشت که برای آزادسازی قدس به شهادت برسد.

وی افزود: چنین دانشمند برجسته‌ای به خاورمیانه آمد و در زمان جمال‌ عبدالناصر مدت 2 سال آموزش‌های بالای نظامی دید و البته به فلسطینیان نیز درس می‌داد.

برادر شهید چمران ادامه داد: پس از مرگ جمال‌ عبدالناصر و به دعوت امام موسی‌صدر رهبر شیعیان لبنان به لبنان رفت و در مرز اسرائیل در میان یتیم‌های شیعه رحل اقامت گزید و در آنجا مدرسه صنعتی جبل‌عامل را بنا کرد.

این عضو شورای شهر تهران در ادامه تصریح کرد:‌ شهید چمران در نوشته‌های خود می‌گوید که من اگر در هرکجا باشم با گلوله به اسرائیل حمله خواهم کرد تا به افتخار شهادت نائل آیم.

چمران در ادامه تصریح کرد: این شهید بزرگوار در نوشته‌های خود می‌گوید که شهادت را نقطه آرمانی خود می دانم.

وی افزود: در آن زمان، پیروزی انقلاب اسلامی مقاومت را شدت بخشید و ما امروز نتایج آن را به صورت حزب‌الله و مقاومت اسلامی فلسطین می‌بینیم.

این عضو شورای شهر ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی چمران همراه یک گروه 99 نفره لبنانی به ایران آمد و به زیارت حضرت امام(ره) ‌شتافتند و حضرت امام(ره) به شهید چمران فرمودند که در ایران بمانند.

چمران گفت: ایشان مبارزه خود را در ایران ادامه داد که شما تلاش‌های ایشان را در جبهه‌های مختلف شنیده و دیده‌اید؛ چمران سیاست‌مداری ورزیده و توانمند بود که توانست در راه خدمت به اسلام قدم بردارد.

برادر شهید مصطفی چمران در ادامه با اشاره به چند نامه شهید چمران گفت: ایشان تمام همت خود را برای پیروزی اسلام هزینه کرد. دعای شهدا مستجاب می‌شود و شهید چمران نیز همه چیز خود را برای اسلام داد و ظهر امروز در منطقه‌ای به نام دهلاویه به شهادت رسید و به ملکوت اعلی پیوست.

وی افزود: مصطفی دعا کرده بود که از ایشان چیزی باقی نماند و جز از ایشان یک تفنگ خونین و یک لباس بسیجی باقی نمانده بود و مقداری هم حقوق ماهانه که در بانک ملی شعبه مجلس بود.

این عضو شورای شهر در پایان تصریح کرد: همه ما باید از خداوند بخواهیم که به ما شایستگی پیروی از راه شهدا را عنایت کند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها