امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۵:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154386
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۲۳
تعداد بازدید: 322
به گزارش «پیروان مــوعــود»، علمای بحرین با صدور بیانیه ای به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته عربستانی توسط رژیم سعودی را ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، علمای بحرین با صدور بیانیه ای به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته عربستانی توسط رژیم سعودی را محکوم کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ

(وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتاً بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ)

در شرایط حساس منطقه و زمانی که هر علاقمندی به منافع امت اسلام و کشورهای اسلامی باید به ندای عقل و دین پاسخ دهد، روند اعدامها به صورتی تشدید می یابد که هشدار آینده ای خطرناک را می دهد.

سیاست تشدید مجازات علیه معارضان تا حد اعدام و حبس ابد همانند آنچه ما در بحرین شاهد آن هستیم، سیاست غلطی است. این خیال باطل است که گمان کنیم این مجازاتها ملتها را ساکت یا صداهایی که خواستار احقاق حقوق و اصلاحات از طریق راههای صلح آمیز هستند خاموش می کند.

جرم شیخ نمر چه بود و به چه جرمی کشته شد؟ آیا او کسی را کشته بود یا دست به اقدامات تروریسمی زده بود که به خاطر آن مجازت شود؟ آیا شیخ نمر به فساد دعوت کرده بود و خواستار ارتکاب آن شده بود؟ تنها کاری که شیخ نمر کرده بود دعوت به اصلاحات از طریق شیوه های صلح آمیز بود و او صراحتا در حرف و عمل با خشونت مخالفت کرده بود و همه سخنان  و مواضعش گواه این امر است.

ما قتل انسان بیگناه را محکوم و مقامات سعودی را مسئول پیامدهای آن می دانیم.

رژیم سعودی روز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیت‌های شیعی‌ عربستان و در رأس آنها شیخ نمر باقر النمر به‌اتهام واهی اقدامات تروریستی خبر داد.

آل سعود سه مبارز شیعی دیگر به‌نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبدالکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.

مسلمانان کشورهای مختلف، گروه‌های مختلف سیاسی، حزبی و شخصیت‌های مختلف جهان اسلام، جنایت آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی را به‌جرم مطالبه حقوق مشروع و غصب‌شده مردم منطقه شرق عربستان محکوم کردند و اعتراضات به این اقدام شنیع رژیم سعودی همچنان ادامه دارد.


انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها