امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154395
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 368
به گزارش پیروان مــوعــود ، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه چهارمین نشست اجرای تفاهمنامه تامین مسکن برای خانواده‌های دارای دو فرزند معلول، افزود: ...

به گزارش پیروان مــوعــود ، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه چهارمین نشست اجرای تفاهمنامه تامین مسکن برای خانواده‌های دارای دو فرزند معلول، افزود: به منظور اجرایی شدن این تفاهمنامه، جلسات متعددی با بنیاد مسکن، جامعه خیرین و بنیاد مستضعفان برگزار شده و در هر جلسه مشکلات و معضلات مورد بررسی قرار گرفته و برای رفع آنها صحبت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۷۲۵ خانواده معلول برای تامین محل زندگی نیاز به زمین دارند، گفت: بر اساس این تفاهمنامه، ایجاد ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد برای خانواده‌های دارای فرزند دو معلول در دستور کار قرار دارد که از این تعداد هشت هزار و ۷۰۰ واحد در شهرها و سه هزار و ۴۰۰ واحد نیز در روستاها احداث می‌شود و همچنین پس از تامین زمین، این واحدها از سوی طرفین تفاهمنامه تامین خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: برای واگذاری مسکن به این خانواده‌ها علاوه بر وام‌های بلاعوض، وام‌هایی نیز از سوی بنیاد مسکن در اختیارشان قرار داده می‌شود که ارائه سه هزار و ۴۰۰ وام از سوی بانک شهر بر اساس مصوبه مقرر شده که در این خصوص قرار است جلسه‌ای نیز با وزیر رفاه برگزار شود.

بندپی با اشاره به اینکه هشت هزار نفر از خانواده‌های دارای دو معلول در سامانه بهزیستی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: در ابتدا تعداد آنها هشت هزار نفر بود که البته این تعداد در حال حاضر به ۱۱ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است و ثبت‌نام‌ها نیز همچنان ادامه دارد.

وی گفت: ۵۰۰ واحد مسکونی در دهه فجر واگذار می‌شود که هم‌اکنون از این تعداد ۳۸۰ واحد آماده است و در صورت تامین اعتبارات، تعداد آنها به ۵۰۰ واحد خواهد رسید.

منبع: مهر

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها