امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154405
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۳۲
تعداد بازدید: 321
به گزارش پیروان مــوعــود، علما و روحانیون بحرینی با صدور بیانیه‌ای، اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته عربستان توسط «آل ...

به گزارش پیروان مــوعــود، علما و روحانیون بحرینی با صدور بیانیه‌ای، اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته عربستان توسط «آل سعود» را محکوم کردند.

به گزارش وبگاه خبری «مرآة البحرین»، علمای بحرین با بیان اینکه اینگونه اقدامات هرگز نخواهند توانست یک صدای آزاد اندیش را خاموش سازند، اقدام عربستان در اجرای حکم اعدام شیخ نمر را هشداری مبنی بر در راه بودن آینده خطرناک برای امت اسلامی خواندند.

این بیانیه اعدام شیخ نمر و سرکوب علیه مخالفان عربستانی را «اشتباه بزرگ در محاسبات» و «گام برداشتن به سوی آینده نامعلوم» خوانده و تاکید کردند که مخالفان بحرینی نیز شاهد چنین وضعیتی هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: اینکه گمان برود که این اقدامات، بتوانند ملت‌‌ها را خاموش یا یک صدای آزاد اندیش ... را خفه کنند، توهمی بیش نیست. جرم حضرت شیخ نمر النمر چه بود؟ به چه گناهی کشته شد؟ آیا کسی را کشته یا مرتکب ترور شده و آیا حتی یک نفر هم از او شکایت کرده بود؟.

علمای بحرین تاکید کردند که شیخ نمر تنها از طریق ابزارهای مسالمت آمیز خواستار  اعمال اصلاحات شده و آشکارا با هر گونه خشونت مخالفت کرده بود. همه مواضع و سخنرانی‌هایش این موضوع را تایید می‌کنند.

علمای بحرین در پایان ضمن محکومیت اعدام شیخ نمر به عنوان یک نفس بیگناه، تاکید کردند که همه پیامدهای چنین امری بر عهده مقامات عربستان سعودی خواهد بود.

منبع: فارس

منبع:فرهنگ

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها