امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154422
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۱
تعداد بازدید: 357
به گزارش «پیروان مــوعــود»، انجمن روزنامه نگاران مسلمان با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت اقدام سعودی ها در اعدام عالم روحانی ایت الله شیخ نمر باقر ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، انجمن روزنامه نگاران مسلمان با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت اقدام سعودی ها در اعدام عالم روحانی ایت الله شیخ نمر باقر النمر از نوع برخورد دولت جمهوری اسلامی ایران با این اقدام انتقاد کرد و خواستار کارآمدی بیشتر در برخورد با موضوعات مهم منطقه ای شد.

متن این بیانیه که در رابطه با شهادت شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان و اقدام سعودی ها در قطع رابطه با جمهوری اسلامی ایران صادر شده به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ

قطع رابطه با دولت وهابی و غیر اسلامی عربستان، آرزوی 37 ساله مردم ایران بود که به وقوع پیوست. اقدامی که شایسته سپاسی مضاعف از خدای رحمان است که ملت ایران را این نعمت بزرگ بخشید. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون هیچ خاطره ای جز تلخی از آل سعود، در حافظه تاریخی ملت ایران، وجود ندارد. از این جهت همیشه در انتظار قطع رابطه با آن بوده است.

دولت وهابی عربستان با همکاری دیگر ارتجاع منطقه، از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مقام دشمنی با ملت و گفتمان انقلاب و نظام برآمده از اراده مردم ایران و سایر ملت های منطقه برآمده اند. احصای این دشمنی ها کار دشواری نیست از  حمایت علنی از صدام در جنگ تحمیلی هشت ساله و کشتار حجاج ایرانی در صحرای عرفات و منا و خیانت به جبهه مقاومت ضد صهیونیستی و آرمان ازادی فلسطین گرفته تا ایجاد جریان های تکفیری القاعده و داعش و النصره وغیره با هدف دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی و مدیریت جنگ های نیابتی، تبلیغات ضد ایرانی در سطح منطقه و جهانی، مشارکت در قتل عام شیعیان در آذربایجان و نیجریه با همکاری سلفی های وابسته به عربستان و مداخله در کشورهای اسلامی و تحمیل جنگ و ناامنی بر منطقه مانند سوریه، عراق و یمن.

از این حیث  انجمن روز نامه نگاران مسلمان همصدا با ملت بزرگ ایران، این قطع رابطه با دولت آل سعود را به فال نیک گرفته و از آن استقبال می کند.

انجمن روزنامه نگاران مسلمان اعدام مرجع دینی مسلمان و رهبر عالی شیعیان عربستان را از سوی حکام جائر و وهابی این کشور را محکوم کرده و اعلام می دارد؛ این اقدام عربستان در اعدام کسانی که بر اساس تکلیف دینی خود در امر به معروف و نهی از منکر حاکمان ستمکار عربستان نصیحت می کنند تا حقوق الهی و انسانی را در حق شهروندان رعایت کنند، تصویری روشن از نقض حقوق بشر و حاکمیت بربریت در این کشور است و جامعه جهانی می بایست خود را در قبال این جنایت علیه بشریت و جنایات مشابهی  که در زندان بزرگی به نام عربستان علیه شهروندان مظلوم آن انجام می گیرد، مسئول دانسته و از همه ظرفیت های بین المللی پیش بینی شده در منشور سازمان ملل استفاده کند.

انجمن روز نامه نگاران مسلمان تردیدی ندارد که خون به ناحق ریخته شده این عالم بزرگ دینی گریبان حکام عرب و همپیمانان آنها را خواهد گرفت. زیرا این وعده خداوندی است که می فرماید"و من قتل مظلوما فقد جعلنا لولیه سلطانا فلا یسرف فی القتل انه کان منصورا" .

همچنین تاکید دارد که مردم مسلمان جهان و خصوصا مردم مسلمان عربستان که از ظلم مضاعف حکومت سعودی به تنگ آمده اند، اجازه نخواهند داد که خون این مظلوم بزرگ و دیگر کسانی که خونشان به ناحق در این کشور ریخته می شود پایمال گردد. زیرا بر اساس آیه شریفه ذکر شده همه مردم ولی دم مظلوم هستند و می بایست به تکلیف بی توجه به نتیجه عمل کنند چرا که در غیر این، در پیشگاه خدا چه پاسخی خواهند داشت؟

انجمن روزنامه نگاران مسلمان از نوع واکنش دولت محترم نسبت به اقدامات جنایتکارانه برخی دولت ها و جریان ها به شدت گله مند است و این سیاست را زیبنده دولت برآمده از اراده مردم مسلمان و انقلابی ایران نمی داند. انتظار بدیهی از آمجموعه دولت محترم در مواردی مانند اعدام شیخ شهید آیت الله نمر باقر النمر که یک عالم و مرجع دینی است، قتل عام شیعیان در نیجریه و دستگیری شیخ ابراهیم زاکزاکی که یک عالم و مرجع دینی است، قتل عام شیعیان در کشور آذربایجان، عملیات تروریستی در بیروت، آن است که دستکم مانند واکنشش به عملیات تروریستی در پاریس، سریع و صریح و بی مهابا باشد، نه آنکه واکنشی با تاخیر که از آن در مردمی که وی را به عنوان رئیس جمهور خود برگزیده اند، احساس خوشایندی، ایجاد نکند.

همچنین از دولت محترم انتظار دارد که از فرصت بدست آمده قطع رابطه با آل سعود که آرزوی 37 ساله مردم ایران است نهایت بهره را برده و با هوشیاری مضاعف، از موضوع حمله به سفارت سعودی،  به این حکومت همیشه مضر اجازه بهره برداری ندهد تا ضمن پایمال کردن خون شیخ مظلوم و شهید آیت الله نمر، اهداف خائنانه خود را در همراهمی با دشمن صهیونیستی و شیطان بزرگ در سطح منطقه، پیگری کند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

انتهای پیام/654

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها