امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154428
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۸:۳۳
تعداد بازدید: 313
به گزارش «پیروان مــوعــود»، دولت سودان به جانشین ولی‌عهد عربستان اعلام کرده است که سفیر ایران در خارطوم را اخراج کرده است. پس از آنکه منابع ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، دولت سودان به جانشین ولی‌عهد عربستان اعلام کرده است که سفیر ایران در خارطوم را اخراج کرده است.

 پس از آنکه منابع مطلع اعلام کردند که عربستان برخی کشورها را تحت فشار گذاشته تا به تبعیت از ریاض مناسبات خود با تهران را کاهش دهند یا قطع کنند، سودان نیز به این فشارها پاسخ داد.

بنا بر گزارش شبکه خبری الجزیره و اسکای نیوز، ریاست جمهوری سودان امروز دوشنبه اعلام کرد که سفیر ایران و هیئت دیپلماتیک ایران را اخراج کرده است.

بنا بر این گزارش، ریاست جمهوری سودان گفته است که در تماسی تلفنی با «محمد بن سلمان» پسر شاه عربستان (جانشین ولی‌عهد و وزیر دفاع عربستان) اعلام کرده که سفیر ایران را اخراج کرده است.

دقایقی پیش نیز بحرین با ذکر اینکه دخالت‌های ایران افزایش یافته است، به تبعیت از عربستان، سفارت خود در تهران را تعطیل و روابط خود با ایران را قطع شده اعلام کرد.

عربستان نیز شب گذشته در پی تنش‌های به وجود آمده پس از اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی عربستانی، روابط خود با ایران را قطع کرد و کاردار خود در تهران را خارج و کاردار ایران را اخراج کرد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها