امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154435
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 387
به گزارش «پیروان مــوعــود»، برادر روحانی شیعه که چند روز پیش در عربستان اعدام شد در مصاحبه‌ای تأکید کرد کرد که کم کاری رئیس‌جمهوری آمریکا در استفاده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، برادر روحانی شیعه که چند روز پیش در عربستان اعدام شد در مصاحبه‌ای تأکید کرد کرد که کم کاری رئیس‌جمهوری آمریکا در استفاده از اعمال نفوذش در عربستان، باعث اعدام برادرش شد.

«محمد النمر» برادر شیخ «نمر باقر النمر» روحانی شیعه در عربستان که چند روز پیش اعدام شد، در مصاحبه با «یاهو نیوز» تصریح کرد، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا را به ناتوانی برای استفاده از نفوذش در جلوگیری از اعدام شیخ نمر متهم کرد.

وی در اینباره تصریح کرد: «متأسفم که این را می‌گویم که دولت آمریکا هیچ‌گونه تلاشی در خصوص این موضوع نکرد و این در حالی است که آنها بر خطرات این اقدام و پیامدهای آن واقف بودند».

محمد النمر در ادامه افزود: «ما به وضوح از رئیس‌جمهور آمریکا خواسته بودیم که بعنوان دوست عربستان وارد مداخله شود و آمریکایی‌ها مداخله نکردند».

النمر در گفت‌وگوی تلفنی با یاهونیوز از «عوامیه» واقع در شرق عربستان گفت، درحالیکه شخصاً از مقامات آمریکایی در کنسولگری آمریکا در «ظهران» عربستان درخواست مداخله کرده بود «آمریکایی‌ها هیچ‌گونه اظهارنظری نکردند».

برادر النمر که پسرش «علی النمر» در سال ۲۰۱۱ توسط رژیم آل سعود دستگیر شد و هم‌اکنون محکوم به اعدام شده است، ادامه داد که بعد از اعدام شیخ نمر، هم‌اکنون بسیار نگران است که پسرش نیز اعدام شود.

وی در اینباره گفت: «نگرانی‌های ما زیاد بود اما حال بیشتر هم شده است ما به وعده‌های هیچ‌کس اعتماد نداریم. این موضوع به انرژی سیاسی دوستان عربستان نیاز دارد. من مطمئنم که اگر کسی مثل اوباما خواستار آزادی علی النمر شود، علی آزاد می‌شود».

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها