امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154440
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 461
به گزارش «پیروان مــوعــود»، عملیات‌های موفق ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه در یک ماه اخیر، توجه‌ها را به خود جلب کرده و امیدواری ها را برای افزایش ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، عملیات‌های موفق ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه در یک ماه اخیر، توجه‌ها را به خود جلب کرده و امیدواری ها را برای افزایش مناطق آزاد شده بیشتر می کند.

** آزادسازی تدریجی نقاط راهبردی در جبهه شمالی و جنوبی

این عملیات نظامی که همزمان در دو جبهه شمالی و جنوبی سوریه و در نقاط درگیری انجام می‌شود، باعث آزادسازی تدریجی نقاط راهبردی همچون ریف "درعا" (آزادسازی بیش از 70 درصد "شیخ مسکین")، پاکسازی شهر "مهین" در حومه "حمص" و  "ریف حلب" گشته است.

اما ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه گام‌های بلندی در آزادسازی ریف جنوبی حلب برداشته‌اند و نقاط زیادی پاکسازی شده و در این پروسه تروریست‌های زیادی کشته و زخمی شده‌اند. اخیرا در یک عملیات نظامی در استان حلب "محمدشیخ الجب" فرمانده گروهک تروریستی "کتائب ثوارالشام" در نبرد با نیروهای ارتش سوریه کشته شده است.

دشمنی کتائب ثوارالشام با ارتش سوریه و حزب‌الله

دشمنی کتائب ثوارالشام با ارتش سوریه و حزب‌الله

گروهک تروریستی  "کتائب ثوارالشام"  تمرکز نیروهایش را در ریف حلب قرار داده و به اعمال تروریستی در این منطقه مبادرت می‌ورزد؛ این تروریست ها یکی از گروهک هایی هستند که توسط برخی کشورهای منطقه مورد حمایت قرار گرفته اند.

**"کتائب ثوارالشام"

"کتائب ثوارالشام" یک گروه مسلح تروریستی بوده که حومه فعالیت آن  "استان حلب" است. این گروه تروریستی در ماه آوریل سال 2015 میلادی در حلب بوجود آمده و علیرغم اینکه چندین ماه از ایجاد آن می‌گذرد؛ فعالیت‌های تروریستی گسترده ای را در شمال سوریه انجام داده است.

دشمنی کتائب ثوارالشام با ارتش سوریه و حزب‌الله

البه علاوه بر اینکه در تحولات میدانی تروریست‌های "کتائب ثوارالشام" شکست خورده‌اند؛ نشان دادند که مهارتی در انجام عملیات نظامی دقیق همچون شلیک موشک‌های پیشرفته هدایت شونده نیز ندارند.

برای مثال در فیلمی که اخیرا در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده یک موشک ضد زره گروهک مذکور، یک وانت پیکاپ رزمندگان  "حزب‌الله" را در  "ریف حلب"  قرار می‌دهد که راننده با یک حرکت ماهرانه روبه جلو از خطر اصابت موشک به ماشین جلوگیری کرده و این موضوع تحت عنوان "ضایع شدن تروریست‌های کتائب ثوارالشام" در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

دریک جمع بندی کلی گروهک تروریستی "کتائب ثوارالشام" که در شمال سوریه به اقدامات خود ادامه می‌دهد، توسط ترکیه و عربستان حمایت می‌گردد و هدف آن مقابله با مقاومت اسلامی لبنان، ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه و انجام عملیات انتحاری در حلب و توابع آن است که البته در عملیات "انتقام سخت" (آزادسازی  "استان حلب") تاکنون تلفات بسیاری را متحمل شده است.

در مجموع ازادسازی "حلب" کمک بسیاری در از بین بردن عناصر داعش در سوریه و بخصوص در آینده در استان "رقه" خواهد کرد و میسر شدن این رخداد نیازمند به کار بردن بیشینه توان ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه در این استان مهم است و البته حضور تروریست هایی همچون "ثوار الشام" کمک چندانی به دشمنان سوریه برای ضربه زدن به عملیات آزاد سازی این استان نخواهد کرد.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها