امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154441
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 325
به گزارش «پیروان مــوعــود»، 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای بدون اشاره به اعدام رهبر شیعیان عربستان، آنچه «حملات به سفارت و کنسولگری ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای بدون اشاره به اعدام رهبر شیعیان عربستان، آنچه «حملات به سفارت و کنسولگری عربستان سعودی در ایران» خواند را محکوم کرد.

عربستان سعودی روز شنبه هفته جاری اعلام کرد که ۴۷ نفر از جمله رهبر شیعیان این کشور را اعدام کرد. اعدام آیت‌الله النمر در حالی انجام شد که کشورهای مختلف اسلامی و سازمان‌های بین‌المللی از ریاض خواسته بودند که چنین اقدامی را مرتکب نشود.

به دنبال اعلام اعدام آیت‌الله النمر اعتراضات مختلفی در کشورهای اسلامی انجام شد و در ایران تعدادی از معترضان در مقابل سفارت آل سعود در تهران و همچنین کنسولگری آن در مشهد تجمع کردند.

وزارت خارجه عربستان سعودی با محکوم کردن «حملات به سفارت و کنسولگری» خود،‌ قطع روابط دیپلماتیک با ایران را اعلام کرد.

به دنبال این تحرکات، برخی کشورهای دنباله رو آل سعود اعلام کردند که روابط خود با ایران را قطع و یا سطح روابط را کاهش می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل در همین ارتباط بیانیه‌ای صادر کرد و بدون اشاره به اعدام رهبر شیعیان عربستان توسط آل سعود،‌«حملات به سفارت و کنسولگری» را محکوم کرد.

در بیانیه تاکید شده که «اعضای شورای امنیت سازمان ملل به شدیدترین وضع، حملات علیه سفارت پادشاهی عربستان سعودی در تهران و سرکنسولگری آن در مشهد در جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد؛‌ حملاتی که به ورود بدون اجازه به داخل نهادهای دیپلماتیک و کنسولی و وارد شدن آسیب جدی به آنها شد».

در بیانیه اعضای شورای امنیت سازمان ملل ضمن «ابراز نگرانی عمیق» درباره حملات به سفارت و کنسولگری عربستان سعودی تصریح شد: «مقامات ایرانی را به حفاظت از اماکن و پرسنل دیپلماتیک و کنسولی و رعایت کامل تعهدات بین‌المللی‌شان در این زمینه فراخواندیم».

۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل همچنین از همه طرف‌های تنش‌های اخیر خواستند که «گفتگو را حفظ کرده و اقداماتی برای کاستن از تنش‌ها در منطقه اتخاذ کنند».

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها