امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154447
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۹:۲۶
تعداد بازدید: 446
به گزارش «پیروان مــوعــود»، انگلیس، با حذف نام عربستان از کشورهای دارندۀ حکم اعدام، سازمان های حقوق بشری و سیاستمداران انگلیسی را شگفت زده ...

به گزارش «پیروان مــوعــود»، انگلیس، با حذف نام عربستان از کشورهای دارندۀ حکم اعدام، سازمان های حقوق بشری و سیاستمداران انگلیسی را شگفت زده کرد.

روزنامه ایندیپندنت با انتشار گزارشی در صفحۀ نخستِ خود فاش کرد که انگلیس، نام عربستان را از فهرست کشورهایی که دارندۀ حکم اعدام هستند، حذف کرد.

بر پایه این گزارش، دولت انگلیس در حالی نام عربستان را از این فهرست حذف کرده است که این فهرست، شامل اردن، سنگاپور و باربادوس می شود که تعداد اعدامی ها در این کشورها، سالانه کمتر از ۱۰ مورد است. در حالی که عربستان، دستکم سالانه ۹۰ نفر را اعدام می کند.

اولیور رایت دبیر سیاسی روزنامه ایندیپندنت در ادامه این گزارش نوشت: سازمان های حقوق بشری و سیاستمداران مخالف دولت انگلیس، از این اقدام ِ دولت ابراز نگرانی کردند و آن را اقدامی در جهت تامین منافع تجاری انگلیس با عربستان و حفاظت از قراردادهای چند میلیارد پوندی میان دو کشور دانستند.

گفتنی است که انگلیس، دقیقا زمانی تصمیم به حذف نام عربستان از فهرست کشورهای دارندۀ حکم اعدام گرفت که این کشور، آیت الله شیخ نمر النمر عالِم بزرگ شیعه را به همراه ۴۶ تن دیگر اعدام کرده است.

پیش از این نیز گزارشهایی رسوا کننده در انگلیس در خصوص دست داشتن دولت این کشور در عضویت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، منتشر شده است.

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها