امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154458
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۰۹:۰۴
تعداد بازدید: 391
یکسال کار میکنیم به این امید آنکه در اربعین حسینی به زوار کربلا خدمت کنیم، افتخار ما میزبانی از عزاداران امام حسین ( علیه السلام) است. این جمله ی یک ...


گدایان حرم رضوی، با ابروی امام هشتم بازی نکنند! + تصاویریکسال کار میکنیم به این امید آنکه در اربعین حسینی به زوار کربلا خدمت کنیم، افتخار ما میزبانی از عزاداران امام حسین ( علیه السلام) است. این جمله ی یک شیعه عراقی بود که چند سال پیش در مسیر کربلا به من گفت و بسیار متأثرم کرد.

از لباسهایش مشخص بود تمکن مالی چندانی ندارد ولی آنقدر سخاوتمند بود که باورم شد انسان بی نیازی است. بی نیازی به میزان موجودی حساب بانکی نیست به میزان سخاوتمندی و داشتن یک جهان بینی صحیح است.

اکثر ما ایرانی ها که اربعین به عراق مشرف شده ایم میزبانی عاشقانه ی شیعیان عراق را دیده ایم و از برخی صحنه ها بی اختیار اشک از چشمانمان جاری شده است و با کوله باری از خاطرات به میهن باز گشته و برای دیگران بازگو کرده ایم.

خبری شنیدم که اشک در چشمانم حلقه زد اما این بار از سر شوق بلکه از شرم بود.
وقتی میشنویم که عده ای فرصت طلب، بدون حیا و خجالت در جوار حرم ثامن الائمه (علیه السلام) کسب و کاری به راه انداخته اند و از زوار شاه خراسان برای نگهداری امانات پول دریافت میکنند یاد گدایانی میفتیم که در کنار کاخ شاهان به گدایی می پرداختند!

به راستی شرم آور نیست که از زوار شاه خراسان بابت یک خدمت کوچک پول دریافت کنیم؟
قطعا شاه خراسان از این گدایی سخیف نزد زوارش خجالت کشیده است که این چنین حرمت حرمش را شکسته ایم!

شاهی که زیارت حرمش حج فقراست و اکنون به زواری که پول امانتداری را ندارند یا به هر علت دچار مشکل مالی هستند گفته میشود : اگر هزینه اش را نداری سلام به آقا بده و برو !

ادامه نمیدهم زیرا اگر به اندازه یک جو معرفت داشتیم چنین حرکت زشتی را انجام نمیدادیم.


والسلام علی من اتبع الهدی

مسعود بحرینی       

سردبیر شیعه نیوز   

گدایان حرم رضوی، با ابروی امام هشتم (علیه السلام)  بازی نکنند!

گدایان حرم رضوی، با ابروی امام هشتم (علیه السلام)  بازی نکنند!

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار