امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 154470
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ساعت ۱۴:۵۸
تعداد بازدید: 308
گروهی از مردم در اعتراض به اعدام شیخ نمر، روحانی شیعه عربستانی، مقابل سفارت سعودی در واشنگتن تجمع کردند و شعار مرگ بر آل سعود سر دادند.معترضان ...


گروهی از مردم در اعتراض به اعدام شیخ نمر، روحانی شیعه عربستانی، مقابل سفارت سعودی در واشنگتن تجمع کردند و شعار مرگ بر آل سعود سر دادند.

معترضان آمریکایی به اعدام های اخیرعربستان، در مقابل سفارت این کشور تجمع کردند شعار «مرگ بر آل سعود» سر دادند و رژیم ریاض را مانند گروه تروریستی داعش دانستند.

یکی از معترضان در مصاحبه به خبرنگار پرس تی‌وی گفت: «ما از عربستان سعودی می‌خواهیم به این شکل وحشیانه اعدام پایان دهد. ما همچنین از دولت خود می‌خواهیم مبادلات بازرگانی با عربستان سعودی را متوقف کند.»

وی گفت مبادلات بازرگانی آمریکا با عربستان به نقض حقوق بشر در این کشور از جمله زندانی کردن وبلاگ‌نویسان یا فعالان سیاسی و نیز جنگ علیه مردم یمن را «تداوم» می‌بخشد. به گفته این معترض، اکنون زمان آن است که آمریکا روابط خود با عربستان را «باردیگر ارزیابی کند.»

رژیم عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد شیخ نمر و 46 نفر دیگر را اعدام کرد که خشم‌ بین‌المللی و تشدید جدید تنش‌های دیپلماتیک در منطقه را در پی داشته است.

رژیم عربستان سال 2012 شیخ نمر را در قطیف که در آن زمان صحنه اعتراض‌های مسالمت‌آمیز ضدحکومتی بود، دستگیر کرد.

مقام‌های آمریکایی در محافل خصوصی اذعان کرده‌اند که اعدام‌های گسترده در عربستان سعودی و نقض حقوق بشر از جمله کشتار مردم یمن، مسائل دشوار دیپلماتیک منطقه را تشدید کرده است.

با این حال، دولت آمریکا از محکوم کردن رسمی اعدام شیخ نمر خودداری کرده است. همچنین، واشنگتن زمانی که شیخ نمر در زندان بود هیچ اعتراضی نکرد.

برادر شیخ نمر از باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به دلیل جلوگیری نکردن از اعدام شیخ نمر انتقاد کرد.

محمد النمر در گفت‌وگو با یاهو نیوز گفت: «متاسفم که بگویم دولت آمریکا هیچ پیشنهادی درباره این موضع نکرد، گرچه از خطر این اقدام و تبعات آن آگاه بود.»

انتهای پیام/ 852

منبع: شیعه نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها